Hepy - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Zvíře v tísni, z.s.

Podrobný popis

Edit 27.9. 2019: Hepynka stále čeká na domov. Pokroky udělala, ale bázlivá zůstane. Potřebuje někoho trpělivého. Se psy ani kočkami nemá problém, manipulaci už zvládáme lépe, potřebuje svůj koutek-zázemí-boudičku-klícku, klidný přístup. Kastrovaná i čipovaná už je, zdravá. Sice hubená, ale baští s chutí.

V sobotu 10.3. 2018 jsme přijali fenečku v hrozném stavu z jedné kauzy. Ostříhat jsme ji museli na kůži, aby zregenerovala a mohla dýchat, pod dekou špinavých dredů lupy a zapářka. Fenka je na tom velmi špatně i psychicky a bude to běh na dlouhou trať. Kromě zanedbání je extrémně bázlivá (ze strachu i kouše) a veterinární péče a socializace musejí jít pomalu krok za krokem. Momentálně je nejradši schovaná v bezpečí a my se pomalu snažíme s ní sbližovat a získat si její důvěru. Věříme, že tomu časem pomůže i místní smečka, pohodová domácí atmosféra a moře trpělivosti a lásky. Věk nevíme, ale jelikož podle všeho není po štěňatech, což v jejím původním místě bylo u fen běžné, nebude zřejmě stará. Odhadujeme 2 - 5 let, i zuby jsou jen zanedbané. Je střední velikosti, cca 15 kg a vzhledem připomíná křížence drsnosrstého jezevčíka a knírače. Asi nikdy to s ní nepůjde v bytě ve městě, jen v domku se zahrádkou. Až se dá trochu do pořádku, bude očkovaná, čipovaná a kastrovaná.
A proč jsme jí dali jméno Hepy (happy - šťastný), když je to spíš hromádka neštěstí? Inspirovali jsme se pravdivým příběhem leoparda Diabola (ďábel), kterému pomohlo přejmenování na Spirit (duše) a věříme na energii jména, která může svého nositele pozitivně ovlivnit. Takže věřte s námi, že Hepy bude brzy happy... :)

Příběh: https://www.youtube.com/watch?v=gvwHHMEDdT0

Hepy bude po zotavení a socializaci k adopci na dotazník a adopční smlouvu. info@zvirevtisni.org, www.zvirevtisni.org, Azyl ZVT Praha-východ

Celé album: https://www.facebook.com/pg/zvirevtisni/photos/?tab=album&album_id=1469770006466572

 

Virtuální páníčci: Marcela Vejmelková a Ladislav Müller