DOROTKA - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

5 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 5 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník

Podrobný popis

DOROTKA, ev. č. 198/17

Plemeno: kříženec
Pohlaví: fenay
Rok narození (cca): * 2017
Místo nálezu: Mělník 
Datum nálezu: 9/2017
Velikost: střední
Stav: k adopci

Na konci zář jsme přijali telefonát, že na Mělníku Na Ráji u hřbitova byla nalezena krabice s pěti malinkatými štěňaty. "Zásilku" jsme tedy převezli na útulek a zjistili, že uvnitř jsou čtyři o život bojující holčičky, a chlapeček, který už byl v té době bohužel mrtvý.:-( Holčičky byly nejspíše ten den narozené a okamžitě putovaly do provizorního inkubátoru a první dva dny jsme štěňátka každé dvě hodiny pouze dokrmovali, třetí den jsme zkusili využít falešné březosti u jedné z našich svěřenkyň - Dorky a tak jsme jí vytvořili klidný pelíšek a zkusili jsme k ní štěňátka přiložit. Dorka se jich hned ujala a od té doby z nich nespustila oči a jako náhradní maminka se o ně starala opravdu příkladně. Nechtěla je půjčovat ani na dokrmování. Dorka pomohla štěňátkům a malé štěněcí holčičky strašně moc po psychické stránce pomohly i Dorotce.
Holky rostly jako z vody a tři z nich už spokojeně žijí v nových domovech. Poslední čubinku, která neustále ostatní holky musela dohánět, kterou jsme museli dokrmovat více než ostatní, a která tak měla i trochu zdravotní problémy, jsme k adopci (jako ostaní tři holky) nemohli nabídnout. V současné době už všechno dohnala, je zdravá jako "řípa" a je možné si ji adoptovat. Ale bohužel se nám trochu "nafixovala" na Dorku a Dorka na ní, že bychom byli moc rádi, pokud by obě holky mohly jít do adopce společně. Ale to není podmínkou.
Malá Dorotka je pometlo, které bude potřebovat dobře vychovat a usměrnit. Holky jsou zvyklé na umístění ve vnitřních ubikacích, takže pro ně hledáme umístění nejlépe v rodinném domečku se zahrádkou s volným přístupem a spaním uvnitř. Do adopce půjdou holky očkované, odčervené a označené čipem.

Fotogalerie a více informací na: https://www.msoz.cz/inpage/dorotka-a-dorotka/