Apollo k adopci - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Plzeň
Akt. umístění: Pro psi (v)oci z.s.

Podrobný popis

Apollo - obrovská dávka živelné energie, lásky a hyperaktivity.  Api je naprosto bezproblémový k lidem a dětem. Je to velký mazel a zlatíčko. Jeho největším problémem je hyperaktivita, nedostatek soustředění a schopnost zůstat uvolněný a v klidu a snížená snášenlivost s ostatními psi a zvířaty.  Dříve byl s psem a fenou a s neagresivní fenkou a psem je možné i teď, ale nejdříve je nutné vybít jeho přebytek energie. A socializace musí probíhat pod dohledem a postupně. Nejlépe mu bude jako jedináčkovi s dostatkem pozornosti, nebo pohodovou fenkou. Je to pes, který přeskočí i 2 metrový plot za kočkou, takže není vhodný na to nechávat jej samotně na zahradě. Vše se dá ale řešit, pokud se mu věnuje dostatek času a práce. Správným vedením a výcvikem spojeným s vybitím psychickým i fyzickým, dovedením k láskyplnému respektu a stanovením pravidel a hranic o které se bude moct opřít, pro vás udělá cokoli vám na očích uvidí:-).

Je nutné počítat s počátečním nekonfortem, protože Api je momentálně v nedostatku pozornosti a pohybu a tím jeho hyperaktivita sílí. Počátky tedy budou o tom uvolnit jeho přepjetí a nedostatek pohybu a mazlení a následně jej učit sklidnění a pozornosti. Také bude třeba jej postupně naučit samostatnosti, protože jak po dlouhé době získá svého člověka, bude se s ním těžko loučita mít strach z opuštění, když půjdete do práce. Ideálně tedy počítat s tím, že si vezmete nějakou tu dovolenou na navyknutí režimu, nebo jinak zajistíte, že se najednou z ničeho nic neocitne na X hodin sám doma, ale bude tam pozvolný přechod. O co bude ale počátek složitější o to více buďte jistí, že vám to doživotně vrátí svoji láskou a oddaností a bezchybným parťáctvím. Apollo je vhodná k ativním lidem, nestačí procházky kolem domu, ale opravdu aktivní pohyb.
Apollo bude dán do adopce odčervený, očkovaný, přeočkovaný, čipovaný s Europasem a parazitologickým vyšetřením. Momentálně v Plzni. Podmínkou adopce je seznámení s pejskem, předkontrola, podepsání adopční smlouvy, zaplacení adopčního poplatku 1.900,- a kastrace v dospělosti (mezi 1-1,5 roku věku). Kontakt pro zájemce: Stáňa Strohschneiderová - Tel.: 773 054 791 E-mail: stana.krmiva@gmail.com FB: https://www.facebook.com/pg/propsivoci/photos/?tab=album&album_id=1745180152361824