Brownie - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 3 Icon: Velký (61 cm a více)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Psí útulek Chomutov a Jirkov

Podrobný popis

Brownie je bohužel opět zpět. Mysleli jsme, že tentokrát mu to už vyjde ale spletli jsme se. Chudák už by opravdu potřeboval domov kde zůstane. Takový hodný,krásný a mladý pes a má na lidi takovou smůlu. Jediné štěstí je, že on je v útulku jako doma a vždy, když se vrátí má velkou radost. Na jednu stranu je dobře, že střídání domovů a vracení zpět na útulek nenarušuje jeho psychiku, ale na stranu druhou je dost smutné to, že útulek bere jako domov. Útulek slouží jako přestupní stanice ze špatného života do dobrého, ale rozhodně nenahradí pravý milující domov, takový, který Brownie nikdy nepoznal. Tak snad tentokrát to už vyjde Brownie.
 
Brownie se nám již po třetí vrátil z nevydařené adopce. Né svoji vinnou, byl vrácen z důvodu, že se novým majitelům ani ne po měsící co psa měli změnikla situace a psa mít již nemohli. Tímto nerozvážným rozhodnutím trpí pouze psi. Můžeme to každému říkat a upoizorňovat, že pes je závazek na hodně let, nikioliv na měsíce či rok. Každý se dušuje, slibuje, ale stále se najdou tací, co nám psa vrátí. Je to přeci zbytečné a pro psa stresující. Brownie sice je v útulku jako doma a jeho vrácení se na něm nijak nepoznamenalo, ba naopak s radostí vítal nás a psí kamarády, ale i tak, žádáme všecny zájemce o jakého koliv psa aby si vše dobře rozmysleli. Pes není hračka! Brownie žil měsíc v nověm domově v bytě a choval se tam ukázkově. Při dostatečném pohybu a vyžití bude v bytě spokojen. Je to velmi přátelskžý a společenský pes a samotnému na zahradě by mu dobře nebylo, potřebuje kontakt se svým pánem. Nemá problém ani s dalšími psy, v útulku si hraje se psími kamarády různé velikosti. Ovšem je potřeba na to dohlížet a případnou divokou hru skorigovat. Jelikož je Brownie takové velké hravé štěně, které by se nejraději chovalo na klíně a neuvědomuje si svou velikost a sílu, raději ho nedoporičujeme k úplkně malým psům a k malým dětem. Ne že by ublížil, ale mohl by je při hře porazit atd. Brownie je vhodný ke sportovně založeným lidem, kteří se mu budou věnovat a poprvé v životě bude mít svou pravou rodinu na pořád. Opravdu si to do čtvrtice zaslouží.
 
Bohužel máme dalšího ráceného pejska, opravdu už nevím, kdy některým lidem dojde, že by si měli nechat poradit. Předf adopcí jsme nové majitele upozorňovali, že Brownie potřebuje hodně pohybu, zaměstnání a také pevnou ruku, jinak si dělá co chce. Když zjistí, že takto nepujde, okamžitě se uklidní a je z něho skvělý pes. Musí si však s ním člověk umět poradit a hlavně mu dopřát čas a mít s ním trpělivost. V útulku s ním nemáme žádné problémy a je to naprosto úžasný pes, který se chce zavděčit. Jediné co, nedoporučujeme ho k malým dětem-kvůli vzrůstu a temperamentu. A také nemusí ostatní psy, s fenkou se snese bez problémů. Díky tomu, že si opět někdo nenechal poradit je další pes zklamán. Hledáme pro něj domov, kde ví, co obnáší adopce tak velkého a silného psa jako je Brownie a jeho potenciál a temperament povedou správným směrem.
 
Brownie je přes rok starý kříženec velké velikosti. Byl nalezený uvázáný i se svým kámošem ke kovovému sloupu a nechán na pospas osudu. Při příjmu na útulek byli oba velmi žížniví a hladoví. Oba to jsou moc hodní, ale velmi aktivní a nevychovaní psi, kteří budou potřebovat důslednou výchovu a spoustu pohybu. Vhodní k domku se zahradou, k aktivním lidem, kteří se jim budou věnovat. Kluci se snesou bez problémů, ale nelze je krmit společně, oba si své jídlo dost brání. Adopce je lepší zvlášť aby nová rodina se mohla věnovat tomu jednomu na 100 procent. Pes bude vydán pouze do dobrých rukou, očkovaný, čipovaný a odčervený. K adopci je potřeba platný OP, vlastní obojek a vodítko. Psí útulek Chomutov, Beethovenova 5407 (za hřbitovem), email: psiutulek-chomutov@seznam.cz, tel., 732248960