Helenka - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 9 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Neposedné tlapky z.s.

Podrobný popis

Představujeme vám Helenku. Dostali jsme info o pejskovi, který byl celý od krve a uvázán na kabelu za hotelem Park In na rozhraní ulic Lechowiczova a Hornopolní. Nahlašovatelka byla tak úžasná, že po dohodě s námi si pejska nechala přes noc u sebe a ráno ho odvezla na kliniku Lískovka a nám se podařilo o Helence zjistit zajímavé informace.

Helenka se poprvé objevila v ostravském útulku v létě 2016.. Už tehdy se zjistilo, že má Helenka problém s alergiemi. V útulku se údajně léčila.. Adoptoval si ji údajně mladý pár 4.12.2016. Údajně byl tento pár poučen, že Helča potřebuje následnou léčbu.. A to je kámen úrazu..zřejmě tento mladý pár své "síly" přecenil.. čtvrtek 16.2.2017 noc - telefon :" fenka, zřejmě zbitá, protože je krvavá..uvázaná káblem ke stromu.. dál už to znáte, z fenečky je Neposedná tlapka a je momentálně v úžasné dočasné péči.

Helenka trpí nějakou kožní plísní a alergií. Na klinice byla vykoupana ve speciálním šamponu, dostala a bude dostávat speciální hypoalergení krmivo. Helence se dělala různá vyšetření, její kožní nemoc není nakažlivá a přenosná. Jen pravděpodobně bude muset jíst speciální krmivo. 

její léčba pomocí vakcíny, která se ji vyrábí přímo na míru, aby se snížila její alergie a Helenka si vybudovala nějaké obranné látky. K lidem je neskutečně mazlivá, ke psům a ostatním zvířatům prozatím nevíme, jen dle info z útulku je prý submisivní.