Baddy

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Krnov
Region: Moravskoslezský
Akt. umístění: Šance pro jejich život, z.s.

Podrobný popis

Baddy z Holčovic.
Baddy má cca 3 roky, je to moc hodný labradora x bulla, střední velikosti.
Je kastrovaný, odčervený, očkovaný, čipovaný. Při manipulaci drží v pohodě.
Krásně přibral a posílil.
Vztah k pejskům komplikovaný, pejsky si vybírá. Ke kočičkám nevhodný. Je hrozně hravý, mazlivý, pusinkuje a líbí se mu moc "hra na rvačku" s člověkem. Lidi hrozně moc miluje, ta láska z něho úplně sálá. Je za vše moc vděčný.:-)
Hygienu zvládá, bohužel zatím pořád značkuje, může to být tím, že v dočasné péči má kolem sebe dalších 5 pesků, navíc může pomoci i to, že byl nedávno kastrovaný. Také zvládá nějaké povely, bude úžasný na cvičák, nebo sporty, kde se vyblbne, má co dohánět. Byl výchovou nedotčený. :-( Takže se se vším začínalo od nuly. Protože žil jen na řetězu, jediná jeho touha byla se proběhnout, proto utíká, takže zatím pořád musíme opatrně. Jen na stopovačce nebo vodítku všude.

Moc by potřeboval zkušeného a aktivního páníčka, který by se mu hodně věnoval a vybláznil se s ním, chodil na procházky...je to takový nevybouřený hyperaktivní úžasňák.:-)
V dočasce bohužel musel jít časem částečně ven do krytého kotce, dokázal totiž zničit vše, když se začal sám nudit. Doma může ale pod dohledem normálně fungovat, včetně spaní, postel miluje. :-) Na zateplenou velikou boudu s matrací a dekami si zvykl rychle, před boudou má křeslo, odkud pozoruje dění kolem, hračky..
Má zaběhnutý režim, 3x denně procházka, pak hraní a mazlení doma, ráno a večer doma také baští. Během dne podle potřeby otevřený kotec, ale musí být na lanku, to má 8m, jdou zapojit podle prostoru kolem i dvě k sobě, takže pejsek má hodně pohybu kolem, aby nemusel být např. v případě odchodu do práce zavřený. Časem může být na oplocené zahradě na volno, ale nesmí mít možnost útěku a musí tam být pod dozorem. Vše chce čas...

Kontakt na spolek 777134410, kontakt na dočasnou péči 603891056.

Dnes 20.9.2017 jsme převzali do péče pejska, který se týdny potuloval po Holčovicích, pletl se mezi auty na cestě. Byl hrozně vystresovaný, vyhladovělý a vyhublý. Zjistili jsme, že pejska odložily dvě ženy (u nich i u předchozích majitelů žil celý svůj dosavadní život jen na řetězu) z Hejnova k pánovi, je to místní podivín alkoholik, který vůbec nebyl schopný se kvůli způsobu svého života o pejska starat... Pejsek utíkal a vracel se domů- několik set metrů a následně byl zase vlečen původní majitelkou zpět k pánovi, kde dostával výprask... No, dále nebudeme raději komentovat...

https://www.facebook.com/pg/SanceProJejichZivot/photos/?tab=album&album_id=1223931097752185