Retík - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 6 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: OS na ochranu zvířat Toulavé Tlapky

Podrobný popis

Retík je kříženec, který vypadá jako zmenšený retrívr :) Je velký jako kokřík na delších nohách. "Obsahuje" plemen jezevčíka, border kolii a křížence. Nedá se to žádným způsobem jistit, je to prostě krásný voříšek. Od malička žil v množírně (na dvoře bylo 60 psů v nepěkném stavu). Nikdo ho o štěněte nesocializoval, pouze krmil. Nebyl rozhodně fyzicky bitý, ale je velice bázlivý a připomíná chování divokého zvířete. Je u nás velmi dlouho - již tři roky, patřil k nejhůře přizpůsobivým pejskům z té kauzy, kousal ze strachu a odmítal se osmělit. Začali jsme ho přivykat na manipulaci venčení. Na vodítku mu to docela jde, ve smečce doma funguje perfektně, umí být i na svém místě, ale kontakt s člověkem je pro něj zatím moc velký bubák. Sice přijde, očichává mě, bere si jídlo z ruky, ale když natáhnu ruku, uteče na své místo, samozřejmě má na sobě vodítko, takže mu schovávání stále neumožňujeme, jinak by se strachu nikdy nezbavil.
V současné době může bezproblémově fungovat na zahradě s jedním nebo více pejsky (kočky ignoruje), nepotřebuje procházky (stejně to je pro něj akorát utrpení a stres) a páníček s ním pak může pracovat pomocí stopovačky, přirozené komunikace a postupného nacházení vzájemné důvěry, kdy se třeba časem začne i mazlit rád a sám.
Pro koho se hodí?
- Pro lidi, kteří nechtějí či nemohou chodit s pejskem ven
- Pro dobrosrdečné lidi, kteří vezmou Retíka jako výzvu s cílem mu pomoct a zajistit mu stabilní dožití v bezpečí, klidu a pohodě.
Kam se nehodí:
- Není vhodný k malým dětem, kde je hluk.
- Není vhodný do města ani na tůry
- Není vhodný jako jedináček
-----------------------
Kastrovaný, očkovaný, čipovaný atd.
V azylu u Poděbrad. Jsme ochotni ho přivézt celkem kamkoli. Poskytneme konzultaci ohledně přirozené výchovy a výživy. Adopční smlouva samozřejmostí.