Mango - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: OS na ochranu zvířat Toulavé Tlapky

Podrobný popis

MANGO, "alaskán" (x dobrman, esp, ohař, rtw...)
Velmi aktivní pejsek, který miluje pohyb, vycházky, výborně tahá v postroji, když byl zapřažen ve spřežení. Vhodný výhradně do sportu - mushing, dogtreking apod. Pro aktivního sportovně založeného člověka (obyč procházky a zahrádka mu nestačí). Zná základní povely, nutno ale procvičovat, dlouho s ním nikdo nepracoval.
Snášenlivý s fenkami. Vhodný do RD s pevným kotcem v době bez dozoru. Potřebuje však opravdu denně aktivní práci, jinak je nešťastný.

Strávil rok v útulku, kam ho odložil majitel z rodinných důvodů. Velmi tam strádal a vyhubl na kost, tak jsme ho vzali k nám, převedli na syrovou barf stravu a krásně přibral a rozveselil se.
Někdo před námi si nedal moc práce s výchovou od malička a zřejmě ho i napadl pes, protože se psy - samci se pere a po fence jde tehdy, pokud jde o jídlo, je dominantní. Nicméně to je pes, se kterým se dá pracovat a všechno tohle odnaučit a zastavit zanedlouho. Musí mít ale zkušeného člověka, který si ví rady co a jak, dá mu náhubek a nenechá ho takové věci dělat. On s tím pak přestane, u našich psů jsme nakonec měli úspěch, cizí mu ale vždy dají do hlavy brouka, že je třeba je zajisté raději sežrat :)
Po kastraci se však velice zlepšil, přestal být razantní a pokus o bitku vzdá, což před tím moc nechtěl, takže to není pes, který by byl "pošahaný nadobro", vůbec, je to výborný pes, který udělá ještě velmi mnoho služby, jen záleží, do jakých rukou se dostane.
Je mu dle průkazu 7 let, chová se ale jako by mu byly dva :)

Pro muže nebo silnou ženu, kteří s ním budou ochotní pracovat, budou se řídit podle našich rad - konzultace ohledně výchovy a výživy novému pánečkokvi poskytneme.