Rexík

Pohlaví

Pes

Věk

4 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 4 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Kopřivnice
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 06.06.2015
Akt. umístění: Útulek pro psy Rožnov pod Radhoštěm
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

PROTOŽE MÁME V ÚTULKU V ROŽNOVĚ MÁLO PEJSKŮ (za což jsme všem rodinkám a hodným lidem, kteří adoptovali mooc vděční), POMÁHÁME HLEDAT DOMOV PEJSKŮM Z ÚTULKU V KOPŘIVNICI (což je od Rožnova jen o pár km dál :) 

Jedním z pejsků, kteří už dlouho marně čekají na nový domov, je tento nádherný, vzhledově velmi originální pejsek, pravděpodobně kříženec karelského psa Rex. Byl nalezen dne 6.6.2015 uvázaný u nádraží v Hladkých Životicích s cedulkou, na které bylo uvedeno jeho jméno a věk. V té době byl mladý dvouletý dorostenec. Měl k dispozici pouze vodu a byl  na místě kde ho mohl naštěstí někdo najít. Tak se taky stalo a Rex se dostal do útulku v Kopřivnici.
Bylo mu přiděleno evidenční číslo 12 Q
V útulku ošetřovatelům i venčitelům chvíli trvalo než se s Rexíkem seznámili, než jim začal důvěřovat...není se ale čemu divit, po takové špatné zkušenosti s lidmi. :Zpočátku měl Rex své pravidelné venčitelky, postupem času se řady Rexových venčitelů rozšiřovaly a dnes nemá Rex problém jít na vycházku prakticky s kýmkoli, kdo si pro něj přijde. Vycházky má moc rád, je vděčný když může na louku, do řeky. Pamlskem nepohrdne :-)a rád si přijde pro pohlazení. I na fotkách si můžete všimnout, že je ve společnosti lidí moc rád. Rex se nijak agresivně nechová ani k ostatním psům. Fenečky má rád. U psích kluků je potřeba dávat pozor, vždycky hodně záleží i na tom druhém hafanovi, zda je dominantní nebo flegmatik. I přesto ale raději doporučujeme Rexe jako jediného psa v domácnosti, případně ke psí kamarádce. 
Rexík si ze svého původního domova přinesl citlivou psí duši. Neznáme jeho minulost, nevíme z jakého důvodu ho minulý majitel odložil, ani nevíme jak se k němu choval. Za tu dobu co ho známe jsme zjistili, že Rex nemá rád křik a prudké pohyby, bojí se jich. Z tohoto důvodu je nezbytné, aby nový páníček byl kliďas, který má psy rád a rozumí jim. U Rexe prostě nejde nic lámat přes koleno. Z výše uvedených důvodů není vhodný k menším dětem. Protože malé děti těžko přesvědčíme, že nemají běhat, máchat rukama a pokřikovat. Pokud k vám ale přijedou vnoučata a vy Rexíka na tu dobu dáte do kotce, nebudou ani malé děti problém. Rozumnější a starší děti už Rexovi nevadí. Záleží jen na tom, jestli jsou děti natolik vyzrálé, aby se k Rexovi dokázaly chovat klidně a přátelsky. Do útulku například chodí třináctiletá dívka, se kterou Rex nemá žádný problém. Naopak je rád, když se mu věnuje.
Rex už čeká v útulku v Kopřivnici celé dlouhé dva roky :-(, , ze všech pejsků nejdéle...je to moc smutné. Všichni si z celého srdce přejeme, aby se pro něj už konečně našel taky ten jeho pravý páníček a dal mu šanci poznat jaké to je mít milujícího člověka, teplý pelíšek, zahrádku...věříme že na každého pejska někde někdo čeká, jen ho musíme najít. Snad tato inzerce pomůže a Rexík se konečně dočká.

Adopční poplatek je 250 Kč, Rexík je naočkovaný.

Za Rexíkem se můžete vydat v provozní době útulku a vyzkoušet si ho nezávazně na procházce.

Otevírací hodiny útulku:

pondělí 17–18:30
úterý 17–18:30
středa 17–18:30
čtvrtek 17–18:30
pátek 17–18:30
sobota 10–11:30
neděle 10–11:30

Adresa útulku: Vlčovice, 742 21 Kopřivnice

Mapu útulku a kontakt naleznete zde na oficiálních stránkách města Kopřivnice v sekci útulek :

 http://www.koprivnice.cz/index.php?id=utulek-pro-psy-koprivnice

odkaz stačí skopírovat nahoru do prohlížeče.


V případě zájmu či jakéhokoliv dalšího dotazu volejte prosím kdykoliv 734 466 438