Rex - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 10 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Zájmový záchranný chov Hněvice - činnost ukončena

Podrobný popis

Rexík je krásný zastupitel plemene německý ovčák. V kotci se trápí a stále se snaží dostat ven - překusuje mříže, prostrává čumáček a očima se chytá každé možnosti úniku. :-( Moc rád by dostal druhou šanci na šťastný život s někým, kdo ho bude milovat a dá mu pocit volnosti a bezpečí.

Rex je statný pes s typickou ovčounskou povahou, takže kdo hledá oddaného a milujícího psa, který zároveň budí respekt a ohlídá zahradu, Rex je pro vás ten pravý.

Na vodítku trochu táhne, ale to pouze kvůli tomu, že je velmi zvědavý a vše potřebuje obhlédnout a občůrat. :P Za pamlsky by se stavil na hlavu, takže si myslíme, že s trpělivostí a dostatkem dobrot by se naučil i spoustu povelů a triků. Určitě se s Rexíkem nebudete nudit, i když si vystačí i sám. Rád se nechá podrbat i pomazlit, ale musí si to sám vyžádat. Není na takto blízký kontakt s lidmi moc zvyklí a tak chce mít situaci pod kontrolou a někdy prchá, nikdy však nereaguje nějak zle či agresivně. I z tohoto důvodu ho nedoporučujeme k malým dětem.

Moc rád by bydlel v domečku se zahradou, ale asi by si zvykl i ve větším bytě s dostatkem vybití venku. Lepší by bylo, kdyby mohl bydlet se svou rodinou jako zvířecí jedináček, ale to vše je již na vyzkoušení a jeho toleranci ( která zatím není nijak zjištěna). 

Nenechte ho dlouho prosit o možnost milovat, takto otevřené srdce se může velmi rychle zavřít pro nás všechny!