Dráček - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Zájmový záchranný chov Hněvice - činnost ukončena
Přijď mě
vyvenčit

Podrobný popis

Drak byl nalezen v Račiněvsi v prvním listopadovém týdnu. Stále se HLEDÁ MAJITEL, i když až do dnešního dne se nikdo neozval.

Neznal vůbec obojek ani vodítko, při odchytu se velmi vystresoval a jednal agresivně. Byl chudák tak vystrašený, nevěděl, co se s ním děje, celý se třásl. Po několika hodinách však už začal vrtět ocáskem a vyžadoval hlazení. Od té doby se s ním dá dělat cokoliv, ani se neohradí.

Dráček zřejmě nikdy vodítko s obojkem ani neviděl. Dlouhé dny trvalo než si zvykl,že má něco na krku, nejdříve se ani nehnul, vodítko ležící na zemi se bál překročit. Dočista zamrzl, nebyl schopný udělat krok. Zaznamenali jsme stejný problém i s hadicí, provazem ... nic nepřekročil, bojí se toho. 

Ovšem trpělivě a pomalu jsme vše překonali a z Draka je šťastný a milionový pejsek! Na vodítku chodí už skoro jako profesionál, sem tam skáče do náručí, ale jinak se drží u nohy. Na loukách, po lesních cestách, kde nehrozí nějaké nebezpečí ( auta, cyklisti) chodí výhradně na volno. Je to hrozný mamánek, pořád se drží člověka. Pokud se někde "zapomene" stačí písknout a sedí u Vás! 

Zvládá povel Sedni a za pamlsky a pomazlení se velmi rád učí dalším novým věcem. Bude šťastný za domek se zahrádkou, ale i za byt. Hlavně být ve společnosti lidí, možná by ocenil i dalšího psího parťáka. Vhodný spíše ke starším dětem.

Báječný, báječný pes, který honem rychle potřebuje novou rodinu! Moc rychle se fixuje a později by mohl špatně snášet odchod do jiného prostředí a k jiným lidem.