Kim - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 7 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Zájmový záchranný chov Hněvice - činnost ukončena
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Nikde nic, najednou spadne ze stromu listí, zafouká vítr a je to pryč. Co to bylo? Zřejmě jenom kolem proběhl Kim, letí jako blesk. Za jeho rychlost, výdrž a chuť k pohybu by se nemusel stydět kdejaký sportovec, závodní chrt nebo třeba králíček Duracell. 

Kříženec ohaře možná s dobrmanem (?) v překrásné, úplně dechberoucí, barvě s báječnou, možná až moc aktivní, povahou - to je krátká definice našeho nového přírustku Kima. 

Ohař se v něm nezapře, lovecké pudy jsou u něj velice silné a proto není možné ho venku pustit na volno z vodítka. Buď chodí tedy na procházky na normálním vodítku, nebo na dlouhé stopovačce. Jelikož se nacházíme uprostřed lesů, pachů zvěřiny je opravdu dost a Kim neví, kam dříve. Ovšem, co má před čmucháním a stopováním zvěře přednost? BĚH! Běhání je jeho vášní.. ať už má něco táhnout, běhat s vámi, běhat za něčím - to nehraje roli, prostě miluje rychlý pohyb a naprosto nenávidí pomalou chůzi a kór zastavování. Je to mladý psí kluk a pořád musí něco dělat. 

Na vodítku hodně tahá, ale myslíme si, že je to hlavně tím, že mu nemůžeme nabídnout vyžití v takovém množství, jaké on vyžaduje. Pobyt v kotci ho nudí, je pro něj velkým trápením! Omezuje ho v pohybu, nemá co dělat..

Přišel k nám velmi hubený. Zřejmě to bude zapříčiněno nevyváženou stravou, která je u takto aktivního psa obzvlášť potřeba. Je hezky nasvalený na nohou, ale jinak by se žebra dala počítat. Až bude mít nový domov a bude dostávat kvalitní a pestrou stravu, jistě se brzy dostane do formy. 

 

Jeho budoucí rodina by určitě měla být silně aktivně založená. Doporučujeme ho k mladým lidem, kteří tráví spoustu času venku. Kim bude skvělým společníkem na dlouhé výlety, na ranní či večerní běhaní. Za hvězdu by mohl být i v psích sportech, například v coursingu, canicrossu, agility. Potřebuje vyžití jak fyzické, tak psychické. 

Moc by se mu líbilo bydlet v baráčku s celodenním přístupem ven na zahradu, kde by mohl vybít svou přebytečnou energii i když se mu zrovna nebude moci nikdo věnovat. V bytě by si asi také zvykl, ale musel by mít opravdu spoustu vyžití a zábavy. Když se nudí, vymýšlí opravdu všelijaké blbosti, aby se zabavil. 

Kim bude parádním společníkem do pohody i nepohody. Je to věčně usměvavý pejsek a žádný den s ním nebude nuda! Potřebujete vyjít ze stereotypního života a vlít si do žil trochu toho adrenalinu? Sháníte parťáka na běhání, co vás vždy spolehlivě nakopne? Právě si o něm čtete, Kim je ta pravá volba.