Tulačka - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

12 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 12 Icon: Velký (61 cm a více)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Zájmový záchranný chov Hněvice - činnost ukončena

Podrobný popis

Tulajda byla odchycena již před nějakou dobou, ale byla tak zmatená a vystrašená, že s námi odmítala jakkoliv komunikovat. Většinu času trávila ve své boudě, kde jen pospávala nebo odtamtud sledovala dění venku, mimo její kotec. Nejevila se agresivně, ale utíkala před jakýmkoliv naším pokusem o navázaní kontaktu s ní. Nyní už do boudy chodí pouze spinkat. :-) Přes den sedí před mřížemi, sleduje okolí, bere si nabízené pamlsky. S dobrovolníky, které zná už chodí i ven a náležitě si to užívá! Tulinka se lepší každým dnem a i přes to, že je stále dost nedůvěřivá a lekavá, je na ní vidět, že se snaží a chce dostat druhou šanci na krásně prožitý psí život!

Jedná se o kříženku německého ovčáka. Je menšího vzrůstu, dá se říct, že je spíše do šířky, než do výšky. Je to moc hezká a hlavně hodná holka, která je zklamaná životem a je pro ni těžké znovu důvěřovat. Stále je uzavřená, nijak zvlášť se neprojevuje. Bojí se opětovné ztráty, samoty - potřebuje vědět, že je milována a už nikdy tomu nebude jinak. Poté bude vše jednodušší a ona bude mít určitě zase chuť se smát a blbnout jako každý spokojený pes.

Kvůli této její zklamané dušičce ji nedoporučejeme k dětem, Tulačka potřebuje svůj klid a osobní prostor. Nová rodina by určitě měla mít spoustu trpělivosti, času a nějaké ty zkušenosti s bázlivými pejsky. Líbilo by se jí v domečku se zahrádkou, ale v bytě by si také zvykla. Ke štěstí ji stačí teplý pelíšek, dobré jídlo, pravidelné procházky přírodou a vlídné zacházení. 

Skrývá v sobě spoustu lásky a oddanosti, jenom mít tak někoho, komu by to vše a ještě více mohla svěřit. V Tulačce získáte skvělou parťačku, která Vás vždy podpoří v době zlé i dobré. 

Pokud máte o Tulajdu zájem, určitě počítejte s tím, že bude potřeba za ní přijet víckrát a pomalu si získávat její důvěru. V trpělivosti je síla, určitě se to vyplatí. :-)

Dejte ji šanci ukázat Vám, co je zač a darujte ji domov, který si  přeje. Je sama už tak dlouho. :-(