Rex - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 6 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Zájmový záchranný chov Hněvice - činnost ukončena

Podrobný popis

8.11.2016 - Rex se vrátil z adopce. Dle slov rodiny je to perfektní pes. Rozumí si s malými psy, zžil se i s fretkami, slepicemi.. miloval i děti rodiny, za které by se postavil. Bohužel větší zvířata jsou pro něj kořistí. Za dobu pobytu těžce poranil několik ovcí a koz. Bohužel nebyl na zvířata zvykán a tak ho nelze brát přímo jako pastevce, kterým by měl být. Nehodí se k dalším zvířatům, zvykl by si pouze na menší (ovšem pod dohledem). Jinak si ho nemohli vynachválit a moc je mrzelo, že se nepodařilo tento Rexův zlozvyk odbourat. Rexík je moc smutný, zmatený a už by chtěl konečně pořádné a stále doma!! Dáte mu domov vy?

Rex je nádherný představitel Kavkazského pasteveckého psa. Je to pes s PP, ale jeho CHS nám prozatím zůstavá utajena. Snažíme se zjistit o jakou stanici se jedná a následně ji budeme kontaktovat. Narozen 7.1.2015, Rexík je tedy ještě takové puberťácké trdýlko. :-)

Na první pohled majestátní, klidný a respekt budící pes. Nádherná krémová barva dává vyniknout jeho hlubokým očím v kterých je tolik oddanosti, tolik smutku, tolik doufání v nový život. Den, co den hledí přes mříže ven a pohledem se chytá každého záchytného bodu, který by mu mohl zpestřit pobyt u nás. Rád sleduje ptáčky, kočky, lidi procházející kolem kotce. 

Jaký je Rex, když nezůstanete u prvního pohledu? 

Hrozně milý, hodný a přátelský. Rok a půl starý, takže velmi mladý pes, který je stále tvárný. Moc rád se učí novým věcem, není ani moc tvrdohlavý, ale chtít se mu musí, to zase ano. :-D Zvládá základní povely jako Sedni, učí se Lehni a když usoudí, že nemá moc těžkou packu, tak umí i povel Dej pac. Na vodítku chodí klidně, prověšené vodítko u něj není žádnou neobvyklostí. Pouze ho velmi zajímají ostatní zvířata, tam je potřeba síla, aby ho člověk udržel - přeci jenom je tu kus psa. 

Velmi snadno se rozdivočí, to potom lítá kolem člověka, sem tam si radostně vyskočí, obejme vás kolem ramen nebo podleze. Rád se také přetahuje o hračky nebo si celou svou vahou lehne do vašeho klína a nechá se drbat. Je to prostě zlatíčko, takové přerostlé miminko, které se už umí chovat, když je to po něm žádáno. :-) Má skvělou povahu bez nějakých zlozvyků, pravý pes do života! Takže, kdo toužíte po nádherném kavkazáčkovi, ale nejste si jisti, že jeho výchovu zvládnete od malého štěňátka ( nebo prostě takové mimino nechcete) tak zde máte šanci získat již rozumného psa, kterého už bude potřeba jenom motivovat a upevňovat v tom, co má naučeno a samozřejmě pilovat poslušnost dále. :-) Lidé se zkušenostmi s takovým plemenem podmínkou.

Rex vychází i s dětmi. Je k nim velmi pozorný a chová se klidně. Na fotce je s naší nejmladší venčitelkou, devítiletou Valentýnkou. Moc si padli do oka, společně jsme si užívali procházky všichni. 

Doporučujeme ho k domečku se zahradou, kde bude mít zajištěný dostatek pohybu a zateplený domeček ( bouda, kotec, garáž,..) na spaní. Ovšem pravidelné procházky a výcvik by měli být samozřejmostí!! :) 

Rexík je v kotci moc osamocený, potřebuje společnost, zábavu a tu mu v útulku v takové míře, aby byl šťastný, poskynout nedokážeme. Proto ho, prosím, nenechte dlouho čekat! Je to bezvadný pes, který Vás bude milovat i chránit celým svým srdcem.