Fík - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 5 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Zájmový záchranný chov Hněvice - činnost ukončena
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Fík je odchovanec našeho útulku, narodil se 22.5.2016 fence Arwen ( http://www.pesweb.cz/cz/psi-k-adopci?objid=32515 ), která již svůj domov našla. Arwen byla kříženka ovčáka s něčím menším, Fíček je opravdu malinkatá verzička ovčáčka. Ideální cestovní verze na výlety, které bude mít tak rád!! :)

V nové rodině se Fík, bohužel, moc neohřál a po ani ne třech měsících se vrátil k nám. :-( Údajně s ním nevycházelo dítě rodiny, více informací bohužel nemáme.  Ovšem psychický stav Fíka se nám vůbec nelíbí a myslíme si, že ani s Fíkem nebylo zrovna jemně a trpělivě zacházeno. 

Vzhledem k mladému věku, krátké srsti a hlavně zvyku žít v bytě je ubytovaný ve vnitřním prostoru útulku, kde se topí. Bydlí tam s ním i pár nalezených koťat, které má opravdu moc rád. Blbne s nimi, olizuje je a jsou schopni spolu i spinkat. Je moc rád, že není sám. |Tudíž by v nové rodině měl určitě rád i nějakého zvířecího kamaráda. :)

Jinak když někdo přijde, Fík se rychle schová pod stůl, odkud ne a ne vylézt. Po dloouhém přemlouvání časem  vyleze, se staženým ocáskem a tělem skoro přilepeným u země. Takto reaguje na nové lidi, nové věci, hluk a další neznámé nebo nečekané události. Nereaguje nijak agresivně, nevrčí, neštěká. "Jenom" se bojí. Bude potřebovat pozitivní motivaci a spoustu času, trpělivosti.

 Venku chodí hezky, je naučený na kšírky a šlape mu to. :-) Procházky má moc rád, uvolní se a začne se radovat ze života. Vrtí ocáskem, rád se přijde pomazlit, zkoumá okolí a aktivně chytá třeba šišky na zemi. Většinou po procházce si začne hrát i na útulku, už se tak nebojí. 

Fík je teprve pěti měsíční miminko, které se bude vše učit a to moc rád! Je to teď trošinku bojínek, ale s milující rodinou a trpělivostí vše zvládne a bude z něj veselý a pohodový parťák! 

Dejte mu šanci a nenechte takové miminko dlouho čekat o samotě. :/ V tomto věku si má užívat "dětství" a učit se novým věcem, ne trčet někde zavřený s pocitem, že ani neví, koho je.