Darek

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Rousovice
Region: Středočeský
Datum nálezu: 14.09.2016
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník

Podrobný popis

Darek

Evidenční číslo , nalezen 14.9.2016 v Rousovicích

Plemeno: kříženec
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): 2015
Datum nálezu: vrácen 14.9.2016
Velikost: střední

POKUD MÁTE O DARKA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

O minulosti Dárečka toho moc nevíme, vlastně nic. Vše jsou jen naše odhady vyvozené z pozorování jeho fyzického i psychického stavu. 

Darek se našel jako mladý pes, odhadem mu bylo něco mezi rokem - rokem a půl. I tak už toho měl za sebou zřejmě dost a ne úplně hezkého. Zezačátku měl veliký problém s lidmi, především ženy opravdu nesnášel. Vrčel, udržoval si odstup. Dokonce nastalo pár situací, kdy to vypadalo, že půjde do útoku. To se časem srovnalo a důvěru k lidem nacházel poměrně rychle. Ač stále opatrný, ve střehu a napnutý, tak alespoň zmenšoval vzdálenost k člověku a již mu to nedělalo takové problémy. 

Je to ale veliká hračička - miluje aportování míčků a obecně různé pohybové hry, takže když zjistil, že s lidmi se dají takové aktivity provozovat, přestal se držet stranou. Pomocí společných her jsme s Darkem uzavřeli příměří a začali se sbližovat. Hlazení, drbání, blízký kontakt - to vše bylo brzy možné a vítané u obou stran.

Poslední výzvou zůstal obojek a vodítko, které zřejmě vůbec neznal a proto rozhodně nechtěl. Nechtěl být omezován, chtěl mít stále možnost se v případě nouze bránit nebo utéct.

 

-----------------

Nyní mu obojek nedělá již žádný problém. Dokonce se učí i na postroji / kšírách a začíná chodit ven na procházky. Mimo útulek je zezačátku dost nesvůj ze všeho nového, ale rychle se učí a dělá obrovské pokroky. Je to teď obrovské zlatíčko útulku, veliký milovník a hravý veselý pes. Ještě trochu procvičování a věříme, že brzy se bude moci vydávat na procházky i s našimi venčiteli. 

Hledá domov spíše v domku se zahradou, nejsme si jisti, jak by zvládl pobyt uvnitř. S jinými psy zatím vypadá spíše nekonfliktně, ale opět si nejsme jisti, jak by reagoval v přímém kontaktu - bylo by nutné individuálně vyzkoušet. NEdoporučujeme k malým dětem (kvůli zbrklosti, hluku a neschopnosti číst psí signály) a k lidem bez zkušeností. 

Je očkovaný, čipovaný a kastrovaný. Není problém se na něj přijet podívat, dát mu něco dobrého na zub a pohrát si - házečů míčků máme prý velký nedostatek. :-) 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/