Márinka - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

12 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 12 Icon: Střední (31-60 cm)
Šarpej
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Středočeský
Akt. umístění: Šarpej v nouzi / Shar-pei v núdzi

Podrobný popis

Staford a šarpei - to jsou dvě plemena, jejichž geny se kříží v těle překrásné 7 leté holčičky Marinky. Její život je protkaný smutkem, zlými lidmi, útulkem, lhostejností a smůlou a naprostou bezohledností lidí.
Její příběh je opravdu velmi smutný a na jejím osudu se podepsal pán tvorstva - člověk.
Marinka sloužila celý život jako rodící továrna na štěňata, majitelé na ní množili min. 6krát. Protože jim utíkala ze zahrady, jednou se dokonce dostala do útulku, strčil jí páníček v hospodě jednou pánovi, ten jí vzal domů, ale tam bohužel napadala jejich fenu, protože Marry se se psy ani s fenkami nesnese. Utekla znova a tentokrát skončila na několik měsíců v útulku. Majitel si ji již nevyzvedl a noví majitelé se jí bohužel zbavili po několika týdnech ze lživých důvodů. S rozjetou dermatitidou a otřesným zánětem uší ji předali do naší dočasky, odkud se bohužel po 10 dnech musela akutně stěhovat, neboť dočasnou tetu odvezla záchranka kvůli jejím osobním a zdravotním problémům.
Teď nemá, kam jít, nikdo jí nechce a všem je lhostejná. její hendikep je, že musí být jedináček. Na psy i feny startuje, hlavně na velké a i když venku zvládne procházku po boku jiného pejska, klidně po něm skočí potom. Reakce na psy jsou bohužel nepředvídatelné, ale dá se s ní pěkně pracovat, je šikovná a chápavá. 
Pro Marinku je bohem člověk, toho respektuje, ctí a uznává, zvířátka ne. Na ně je žárlivá a trvale je vedle sebe mít nemůže.
Marinka je originální princezna, váží 23 kg, je hodná, milá, veselá, absolutně vítací a společenská se všemi lidmi i dětmi, je to andílek a miláček, naprosto bezelstné a důvěřivé stvoření. Lidi zbožňuje všechny, nikomu nikdy neublížila. Je zvyklá v bytě, nepohrdne domem se zahradou, doma vydrží bez potíží, je čistotná a mazlivá. Není určena na pobyt venku k boudě, stejně tak jako lidem nezodpovědným a nerozumným! 
Pro Marinku hledáme definitivně trvalou rodinou, domov navždy, bez výhrad a podmínek, žádné zkoušení, žádné "ale", prostě a jednoduše někoho, kdo jí přijme a bude milovat, až do konce jejího života. Její duše je čistá a andělská, každý si ji okamžitě zamiluje. Hledáme domov ideálně v domě se zahradou u hodných a laskavých lidí s dostatkem času a ochotné s ní pracovat. 
Osud nadělil Marince alergii, kvůli které musí baštit pouze hypoalergenní krmení, což není žádné drama. Možná je jen o něco málo dražší, než jiné kvalitní. K nám se dostala s rozjetou kožní dermatitidou, typickou pro alergiky. Pro tyto plemena, zvláště bílé barvy je to častá záležitost, stejně tak jako fakt, že Marinka má postižený sluch.
Marinka je nyní odčervená, očkovaná a čipovaná a do adopce může odejít pouze za předpokladu, že budoucí majitelé akceptují nynější léčbu kortikoidy a nutnost diety. 
Marinka byla dosud něco jako putovní břímě. Prosím, ozývejte se jen a pouze vážní a zodpovědní zájemci, kteří ji přivítáte do svého srdce a nikdy ji už neopustíte. Tahle holčička si zaslouží jenom trvalé pouto s laskavými a milujícími páníčky. Samozřejmě, že bude potřebovat i potrenovat v oblasti poslušnosti a výchovy, aby třeba netahala na vodítku jako bagr. Chodí i na volno, svých lidí se drží.
Marinka neštěká jako jiní pejsci, spíše vydává "veselé zvuky" podobné projevům hluchoněmých lidí, ale pouze v případě, že vidí psa a chce se běžet seznámit.

Marinka půjde do adopce po podpisu adopční smlouvy, s adopčním poplatkem a podmínkami - viz výše.
Info 602 259 705, dipu@seznam.cz

https://www.facebook.com/dita.pullmannova/media_set?set=a.10201740479590842&type=3