Žeryk - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

6 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 6 Icon: Střední (31-60 cm)
Basenji
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Psí útulek Chomutov a Jirkov

Podrobný popis

 Aktualizace srpen 2019: Žeryk se nám bohuže vrátil z adopce z velmi vážných osobních důvodů majitelů, hledáme mu proto nový domov.

Aktualizace únor 19: Uběhli další dva roky co se Žeryk vrátil z poslední nevydařené adopce zpět do útulku. Přesto, že je stále velmi živý, uklidnil se o minimálně sto procent. Letos oslaví páté narozeniny, tak zřejmě proto také zmoudřel a uklidnil se. Už to není neřízená střela, ale jen temperamentní pejsek, který si po dostatečném vyběhání v klidu lehne a odpočívá. Za svůj život nepoznal nikdy pravý domov a už je opravdu na čase to změnit. Žeryček má přece stejně jako ostatní pejsci nárok být v milující rodině, jejichž lásku svým majitelům několikrát vrátí. Žeryk se s námi účastnil několika akcí, dokonce i ve školce a všude se choval velmi vzorně. Bude skvělým rodiným pejskem v aktivní rodině, která mu dopřeje dostatek pohybu. Svůj kotec vůbec neničí, ale jak se bude chovat v bytě nedokážeme říct. Přesto je to velký pokrok, protože dříve zničil a okousal na co přišel, ted si ničeho nevšímá. Dokonce si dokáže hrát s dalšími psy bez toho aby se chtěl prát a v míru vyjde i s velkým psím klukem, což bylo dříve nemyslitelné. Žeryk je kastrovaný. Doufáme, že Žeryčkovo velkou změu k lepšímu někdo ocení na tolik, že mu ná šanci poznat lásku své rodiny. Moc bychom si to pro něho přáli, času stráveného v útulku již prožil dost.

Žeryk se nám po roce  co byl v adopci vrátil zpět z útulku v Jimlíně. Tam byl přivezen z obce, kde se toulal uplně sám. Náhradního majitele, který si zde psa adoptoval se nám již nepovedlo kontaktovat-zřejmně nemá o psa zájem. Proto hledáme Žerykovi nový domov. Není to ovšem pes pro každého. Je velmi temperamentní až divoký. Skáče neuvěřitelně vysoko a je to mistr na útěky. Proto je vhodný pouze do bytu, ale k někomu, kdo s ním bude trávit hodně času venku aby vybil svou přebytečnou energii. Nesmí zůstávat o samotě-byt by pak také mohl skončit tak, že by byl k nepoznání. Žeryk není vhodný k hospodářským zvířatům, kočkám a ke psům, ale fenky mu nevadí. Doufáme, že se Žeryk dočká konečně trvalého domova, kde ho pochopí a budou jeho povahu brát jako přednost. A využijí jeho potenciál k oboustrané spokojenosti. Žeryka je všude plno, lítá, skáče, štěká a chce neustále nějaké zaměstnání. Když se unaví, je to úžasný mazlík, který se rád mazlí. Při velké trpělivosti by se dal jistě naučit nějaké prvky tance s epsem a nebo třeba agilitty či jiné psí sporty. Žeryk je prostě pan pes s jistýmy specifiky a takového hledá i pána-rozhodně to není pes pro každého.

Žeryk je cca 3 roky starý kříženec střední velikosti,vzhledem připomíná basenjiho. Je to moc milý a společenský pejsek, avšak velmi špatně snáší samotu a když je sám snaží se dostat za lidma ať to stojí co to stojí. Proto je vhodný pro někoho kdo s ním bude téměř neustále. Jelikož je to temperamentní pejsek bude potřebovat i spoustu pohybu.
Pes bude vydán pouze do dobrých rukou, očkovaný, čipovaný a odčervený. K adopci je potřeba platný OP, vlastní obojek a vodítko. Psí útulek Chomutov, Beethovenova 5407 (za hřbitovem), email: psiutulek-chomutov@seznam.cz, tel., 732248960