Vilík - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Lazec
Region: Středočeský
Datum nálezu: 04.04.2016
Akt. umístění: Psí útulek Lazec

Podrobný popis

AKTUALIZACE 25.9.2019 - Vilík je živý 6ti letý pejsek. Za svůj pobyt v útulku odešel dvakrát do adopce. V adopci se bohužel neosvědčil. Pokousal z ničeho nic. Jako jeho ošetřovatelé jsme toto chování a reakci nepochopili. Vildu se snažíme omezovat, provokovat, abychom zažili tuto jeho ošklivou stránku. A nic. Stříháme drápky, koupeme ho, pokládáme na záda, provokujeme hraním, ale on má stále radost ze života. Žádné příznaky agresivity nepřicházejí. Miluje mazlení, chování v náručí a dlouhé procházky. Nedoporučujeme ho do bytu. Náš veselý lump prostě nemá hygienické návyky. Určitě by byl šťastný u domku se zahradou, kde by m u nic neuteklo. Je to taková malá Kelišová. S fenkami většinou nemá problém. Na velké pejsky se vytahuje, jako by byl nejméně dobrman. Budeme vděčni za každé sdílení a doporučení. Vilík se nezaslouží domov jen u nás v útulku.

Vilík je kastrovaný.

........................................................................................................................................................

Dne 12.8.2017 vrácení psa do útulku z adopce VILÍK ev.č. 117 –  kříženec malého vzrůstu. Tento pejsek byl bohužel již podruhé vrácen z adopce. Není vhodný k dětem ani ostatním pejskům. Líbilo by se mu na zahradě s domkem. Je to hodně aktivní pejsek, který má rád pohyb.

5.9.2018 - informace a fotografie od dobrovolníků: 

Vilda je velký milovník psích holčiček. V jejich přítomnosti zapomíná řešit cyklisty i štěkající psy za plotem, hlavně ať mu ta kamarádka neuteče! :-) 
Vilda je aktivní a velmi pozorný psík, rád bude spolupracovat, rád se bude učit. Je velká škoda, že takový pes čeká bez povšimnutí v útulku. Pokud jste trpěliví, máte chuť s pejskem něco dělat, Vilda by byl prostě super! 

29.7.2018 - informace a fotografie od dobrovolníků: 

Vilík si velmi užívá kontakt s člověkem, mazlení, pozornost. Je to vnímavý pes, šikovný, rád se učí a jde mu to. 

Bohužel Vilíka ale dosud nikdo nenaučil vůbec nic. Již dvakrát ho vzali z útulku domů a dvakrát ho vrátili. Nikdo si nedal práci Vilíka něco naučit, vychovat ho. Vilík je takové neopracované již dospělé štěně. Nezná pravidla, nezná, co je v pořádku a co už by dělat neměl. Neví, co se sebou. Má tolik energie a tolik by chtěl něco dělat, ale chybí mu učitel.. přítel, ten, kdo ho povede, vedle koho bude mít možnost stát se báječným psím společníkem. Vilík se potřebuje "ochodit" v provozu, vše je pro něj nové, lidé na kolech jsou zatím "nebezpečí", které je třeba odehnat, atd. 

Přesto ale není Vilík žádný oříšek, pro člověka, který zkušenosti s výchovou psa má, bude s Vilíkem radost spolupracovat a odměnou bude mít svou soukromou chlupatou psí nálepku :)