Eng - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 9 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Vsetín
Region: Zlínský
Akt. umístění: Zvířecí útulek Vsetín

Podrobný popis

 

9.7.  Eng se naučil aportování a už se mu začlo líbit česání :) 

7.6. 

Je tu léto a jak to všichni známe, pejskové pelichají a tak musel podstoupit hroznou věc, česání. NO, hrozná věc, Eng to tak minimálně ze začátku prožíval. Přišel nápad prvně Enga nakrmit a pak až česat. To už bylo lepší, Eng se do česání úplně zamiloval. Teď už je krásný a čeká na nového páníčka.

Představujeme Vám Enga. 

Mohutný pejsek byl nlezen jak pobíhal po Vsetíně i s kamarádem Changem. Momentálně je ubytován u nás v útulku.

Eng má asi 7 let na svůj věk je velmi aktivní. Miluje drbání na krku. Při focení se v otevřeném prostoru necítil nejlépe, byl rozrušený a snažil se tulit a tlačil se k nohám, to se snad změní po pár procházkách. Velké pejsky má rád a menších si moc nevšímá. Srst je, stejně jako u Changa, zanedbaná. Koupel a hřeben z něj udělá výstavního krasavce. Při focení zaujal přímo výstavní pózu. 

Eng by byl krásný "doplněk" domu  se zahradou nebo jako hlídač objektů. Jeho osud neznáme a proto s jistotu nemůžeme říct, jak se bude chovat v bytě. Na vodítku netahá, základní povely zatím nezvládá. Je to velký mazel, který je vděčný za každé pohlazení. 

Velký sportovec už asi nebude, ale dlouhé procházky nebo sem tam se proběhnout by určitě uvítal. 

Myslíme si, že Chang a Eng jsou buď sourozenci nebo minimálně bydleli spolu. Původní majitelé se neozvali. Tyto dva pejsky nabízíme k adopci. Krásné by bylo kdyby našli domov spolu, ale jde o větší plemeno a vzít si oba by mohlo být náročné a proto Chang a Eng hledají domov i odděleně.