Ťapka - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

11 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 11 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Turnov
Region: Liberecký
Akt. umístění: Psinec Skautského střediska

Podrobný popis

Ťapka se k nám dostala 5.12. a zrovna jí končilo hárání. Dnes 11.1. jsme byli na ultrazvuku aby náhodou nečekala štěňátka. Štěňátka naštěstí nebudou, ale na veterině jsme zjistili že má tumory (zhoubné nádory) na mléčné žláze s reaktivní žlázou susp. následkem hormonální poruchy po hárání. Tumory jsou mnohočetné a optimální postup vyžaduje ablaci – odstranění jedné mléčné lišty optimálně spolu s kastrací.

4.2. jsme objednaní na kastraci a odstranění tří tumorů. Bude se jí dělat i rentgen vyhodnocení plic kvůli riziku metastáz a současně histologii tumoru.
Na veterině dostaneme slevu 25% na zákrok. Předpokládaná cena bez histologie cca 7000,-. Histologie je cca 600,-.

 

Ťapka je 3-5 let stará kříženka menšího vzrůstu. Ze začátku je bojácná, ale po rozkoukání se chce se všemi kamarádit. :-) Je to typická psí dáma,která se dovede dostat kamkoli. Proto by bylo dobré,kdyby budoucí páníčci měli Ťapinku nejlépe v bytě,aby nikam nemohla vycestovat sama. Určitě by ji ale hodně mohli bavit agility,protže je to opravdová atletka a zdatná skokanka do výšky. Nedoporučujeme ji k hodně malým dětem. S pejsky vychází bez problémů, s ostatními zvířátky nevíme. Ťapka je odčervená, odblešená, očkovaná a bude čipovaná. Do nového domova půjde na adopční smlouvu s podmínkou kastrace Nachází se v Turnově. Pro více informací volejte na 736 744 720