Terri - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

6 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 6 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Vratimov
Akt. umístění: Moravskoslezský spolek na ochranu zvířat

Podrobný popis

Terri

Další vyhozená, nechtěná, opuštěná...potulovala se ve Vratimově kolem autobusových zastávek minimálně 14 dní, než se ji podařilo odchytit...evidentně se špatnými zkušenosti s lidmi, nedůvěřivá, zklamaná...měla štěstí, že ji na frekventované cestě nesrazilo auto, když neustále chodila na ta samá místa hledat pána, který ji tam jednoho dne vyhodil z dodávky. Nahlížela do autobusů, utíkala za auty, která zastavila, zda si pro ni nepřijeli. Terri čekala, doufala, k nikomu nechtěla, jen k němu..už se ale nevrátil...
Dobrovolnice Petra ji po několika hodinách odchytila, měla možnost ji "ubytovat" u kamarádky na zahradě, jenže se vyskytl další problém, Terri k sobě odmítala kohokoliv pustit. Nakonec se to podařilo. Nyní je Terri u nás a čeká na nového trpělivého majitele.
Je nedůvěřivá. Na 100% ji koluje v žilách terriéří krev, foxteriér, border teriér, velšteriér - to jsou pravděpodobní předci (samozřejmě před x koleny) této psí dámy. Nasvědčuje tomu nejen kapka drsnosrsté srsti, ale taky chování, které je megateriéří.
Povahou je mazlivá, ale až pokud si zvykne. Je čistotná, umí na vodítku, v autě jezdí v naprostém klidu. Na psy více méně nevyjíždí, pokud to zkusí, je submisivní a poddá se. Do rvačky nejde. Nesnáší být někde zavřená - ze stresu pak může cvaknout.
Potřebuje každopádně zkušeného majitele právě s těmito plemeny. Je sportovní, venku poslechne. Není v hodná ke kočkám a malým dětem, vzhledem k tomu, že v neznámém prostředí se bojí a reaguje kousnutím. U pěstounky si zvykla za pár dní a je bezproblémová, dokonce toleruje i kočky. Pěstounka s ní nemá problém - je v jedné domácnosti s kočkami a dvěma fenami, takže u zkušených to lze.
Terri je zhruba 2letá, je zdravá, velikost pod kolena, má 10kg - takže je vskutku jako fox nebo border teriér.
Je čipovaná, odčervená, odblešená, očkovaná, kastrovaná.
Vhodná k druhému psovi samci. Je hravá. Pro nezkušené bez koček a dětí. Ke zkušeným s teriéry kamkoliv. Ideálně k aktivním lidem.
Adopční poplatek 1000 Kč.
Adopční dotazníky si žádejte na docasnapece@seznam.cz.
Kontakt Helena 724765637
Terri se nachází v Ostravě.