Black - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Psí útulek Chomutov a Jirkov

Podrobný popis

Aktualizace říjen 2017:Black se po dvou letech po adopci dostal zpět do útulku. Zjistili jsme, že náhradním majitelům velmi krátce po adopci utekl a byl neznámo kde. Nyní byl nalezen uvázán na Kadaňské ulici. Zřejmně se někomu přestal hodit. Doufáme, že nyní najde skvělý trvalý domov, kde bude již na pořád. Je velmi přátelský a až přehnaně aktivní, ale bojí se ruky, což svědčí o špatném zacházení. Během chvíle, když zjistí, že ho tato ruka bude hladit a né bít strach je pryč a je to největší mazel. Vhodný do aktivní rodiny, která se mu bude věnovat a zabezpečí mu spousty pohybu a zaměstnání. Už si opravdu zaslouží skvělý domov, za tu dobu, co o něm nebyli žádné správy neměl asi růžový život-našel se velmi hladový a vyhublý. Pomalu se začíná dávat do kondice a nabírat energii. Což dává velmi najevo svým neustálým skákáním a běháním. Potřebuje vybít svou energii až poté z něho bude spokojený pes. Pokud by mu nebylo umožněno vybít přebytečnou energii, začne jí vybíjet nežádoucím zpúsobem. Proto prosíme o důkladné zvížení adopce, není to pes pro každého a vlastnictví takhle temperamentního psa zabere spoustu času a energie. Absolutně se nehodí k někomu, kdo má v plánu Blacka zavřít denně na osm hodin v paneláku samotného a potom mu dopřát krátkou procházku. Je to pes, který potřebuje zaměstnat tělo i mozek jedině tak z něho bude spokojený a vyrovnaný pes. Budeme rádi, když se pro Blacka najde rodina se zkušenostmi s tímto plemenem, která víc co to vše obnáší a co takový pes potřebuje. Nyní jsou Blackovi cca 4 roky. Fotky jsou z roku 2015, fotografie z nynější doby doplníme co nejdříve. Jen co ještě trošku přibere. Nachází se v útulku Chomutov.
Rok 2015
Black je 2 roky starý pitbul přivezen MP Kadaň. Black se do útulku dostal před cca 14 dny, ale až nyní začal trošku spolupracovat, ale i přes to, je stále velmi plachý a ustrašený. Přesto, že se hodně moc bojí nikdy se neprojevoval agresivně, vždy se jen utíká schovat do boudy. Teprve teď začíná trošku komunikovat s okolím,ale stále je velmi plachý. Bude potřebovat zkušené a hlavně trpělivé majitele, kteí mu pomohou najít ztracené sebevědomí. Vhodný pouze do byu nebo k domku s trvalým péístupem dovnitř domu, do klidného prostředí bez malých dětí a jiných zvířat. Black je zatím v karanténě. Bylo by dobré aby případný potencionální nový páníček za Blackem nejdříve párkrát přišel, aby si na sebe postupně zvykli, opravdu to není pes pro každého. Adopce každého pejska je nutna dobře zvážit, avšak adopce tak plachého pejska je potřeba zvážit o to více. Black je ten typ psa, co špatně nese změnu majitele a prostředí, proto doufáme, že se dostane k pánovi, se kterým prožije celý život.

31.7.15 Z Blacka s epostupně klube veselý a radostný pejsek, i když zatím k lidem co zná a věří. Z ustrašeného uzlíku nervů se stal hravý pes, který si užívá života, ale cizíh lidí i věcí se stále hodně bojí a každá novinka ho vystresuje, ale při trpělivém pánovi se jeho strach z neznámého jistě podaří hodně zlepšit, možná i téměř odstranit. Black si rychle začal zvykat na neznámé lidi, poprvé je velmi vystresovaný, ale když člověka vidí podruhé.je to mnohem lepší a po třetí se z nich stávají nejlepší přátelé. Potřeboval by co nejdřív najít zkušeného trpělivého majitele. Stále platí, že se Jack hodí pouzte do klidného prostředí bez malých děti a také do klidné, vyrovnané asertivní rodiny.

Pes bude vydán pouze do dobrých rukou, očkovaný, čipovaný a odčervený. K adopci je potřeba platný OP, vlastní obojek a vodítko. Psí útulek Chomutov, Beethovenova 5407 (za hřbitovem), email: psiutulek-chomutov@seznam.cz, tel., 732248960