Karlík - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

15 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 15 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dogpoint o.p.s

Podrobný popis

Karlík je kříženec menšího středního vzrůstu - váha do 15 kil. Zatím jsme se s veterinárním lékařem přesně neshodli na jeho věku - bradu má prošedivělou, ale zuby má v dobrém stavu. Předpokládáme, že je to pejsek cca kolem 5 let věku.

Je bojácnější, je na něm vidět, že po dobu samoty odvykl kontaktu s lidmi a začal být po nedůvěřivý. První dny s ním jsou tedy trochu náročnější. Ovšem velmi rychle se rozkoukává a miluje lidskou pozornost. Pro pohlazení si nakonec přijde i k cizím. První dny změny prostředí měl problémy s domácí hygienou, ale tento problém byl během následujících pár dní vyřešen a nyní s tím nemá sebemenší problém. Jiných psů si nevšímá, natož aby se vůči nim projevoval nějak agresivně - po chvilkové soužití s fenkami s nimi začíná i hrát.Miluje lidskou pozornost, neustále se lísá, chce drbat a vyloženě si to užívá.

Pokud má strach, snaží se být neviditelný, nesnaží se kousnout. Rozhodně by tedy se správným přístupem rodičů neměl mít problém ani s dětmi.

Karlík bude vhodný k trpělivým páníčkům - zatím se jeví jako pes, který by většinu dne nejraději proválel na gauči za doprovodného drbání.

Příběh: 

Karlík žil půl roku jako tulák, bez přístřešku, lidského kontaktu a dostatku stravy. Byl to pes, který zůstal opuštěný svým pánem a stal se z něj pes ulice. Na jeho případ upozornil pán, který mu nechával krmení. Policie v tomto případě prý nepomohla a ani okolní útulek. Vzhledem k situaci s hladovým a opuštěným psem jsme byli soukromníkem zavolání k odchytu tohoto ustrašeného a zanedbaného psa. Údajně zde spolu byli původně dva psi - jednomu již ale nebylo pomoci.