Zpět na výpis
Vygenerováno portálem

Bambi - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

5 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Fena 5 Icon: Velký (61 cm a více)
Rotvajler
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Obříství
Region: Středočeský
Datum nálezu: 30.03.2024
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 64/24

Podrobný popis

Bambi

Evidenční číslo 64/24, nalezena uvázana v Obříství u chovného rybníka dne 30.3.2024

Plemeno: kříženec rotvajlera
Pohlaví: fena
Rok narození (cca): cca 2019
Datum nálezu: nalezena 30.3.2024
Velikost: velký

POKUD MÁTE O BAMBINU ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Bambi byla přivázaná u stromu u chovného rybníku v Obříství. Uplakaná, žíznivá, zklamaná. Zlomená na duši, ale jinak fyzicky v pořádku. Teď už se jí daří mnohem lépe a rozdává úsměvy všude, kam se jen hne. 

Věčně usměvavá, pozitivně naladěná, připravená vyslechnout všechna lidská trápení a svou přítomností je zmírnit. Bambulka je skoro canisterapeutický pes, opatrovnice, vrba, lidský stín a věčná podpora. Nejspokojenější je, když si může přisednout k člověku a nechat se drbat, mazlit, hladit. Vyvalí bok, časem bříško a oddává se slastnému pocitu, že je milovaná a to je vše, co ji stačí ke štěstí. 

Říkáme, že je to taková naše buchta, protože ona opravdu je. Všude leze za námi, vecpe se do klína, mezi nohy, pod ruce, sedne si na nohy.. nechce být sama, nechce už znovu zažít, jaké to je být opuštěná. Někdy se lekne prudkého pohybu, jindy zas hlasitějšího zvuku, ale je to jen jakýsi náznak vnitřní nejistoty, stále ještě novým prostředím i lidmi a zvířaty kolem. 

Hygienické návyky ma zvládnuté na jedničku, stejně tak zvládá základní povely. Jen jaksi pomalejším, sobě vlastním tempem. Na vodítku chodí krásně a na jméno či jakýkoliv jiný zvukový pokyn reaguje téměř okamžitě. Mezi venčiteli se stala rychle oblíbencem, na krátké i celodenní procházky. Nemá problém téměř s ničím, jen psy si dost vybírá. Jeví se nám jako zvířecí jedináček, bez tolik potřebné socializace. Takže se správným vedením a zkušenostmi by se i tento "problém" mohl eliminovat, ale je potřeba vyhodnotit individuálně.

Hledáme pro Bambulku domov, kde mají ideálně zkušenosti s plemenem a jejich povahou. Také je potřeba myslet na možnou veterinární péči do budoucna - minimálně na kloubní doplňky atd. . Hodila by se do domu se zahradou, s přístupem dovnitř, nebo alespoň pořádně zateplenou boudou. Rozhodně NE na hlídání nebo jen jako okrasu zahrady, potřebuje kontakt s člověkem a pozornost.

Bambi bude domů odcházet očkovaná, čipovaná, odčervená, ošetřená proti vnějším i vnitřním parazitům. Také bude kastrovaná + rentgen na klouby a kyčle. Doufáme, že ale vše bude v pořádku a domů si už půjde jen a jen užívat. 

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/