Zpět na výpis
Vygenerováno portálem

ŽOFINKA

Pohlaví

Fena

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Jmenuji se Žofinka a můj příběh je velmi pohnutý a smutný zároveň. Narodila jsem se kdesi na Balkáně, kde jsem žila jako pouliční pes. Protože mi bezprostředně hrozila smrt v tamním útulku, přidali mě před lety do převozu do Čech, kde jsem původně našla dočasnou rodinu, ve které jsem si velmi dlouho zvykala a získávala důvěru v lidi. Přijela jsem jako obrovský plašánek, zcela nekontaktní k lidem, neznala jsem pohlazení, vodítko, nic z toho, co spokojený pejsek běžně zažívá. Trvalo dlouho, než jsem si našla cestu k lidem, ač jsem nikdy nezareagovala nijak negativně, nebo snad agresivně, lidem jsem se vyhýbala, všechno a všichni, mě vším lekali a děsili. V rodině, kde jsem žila, jsem se naučila hezky fungovat, přišla jsem na chut mazlení a lidské lásce, sžila jsem se s nimi, ale stále jsem k cizím lidem důvěru neměla žádnou. Asi po roce mi našli domov, odkud jsem se po dvou týdnech ztratila, utekla jsem nedovřenou brankou a celý rok !! jsem byla nezvěstná.
Ano, četete dobře, celý rok, kdy mě usilovně hledali a pátrali po mě, mě nikdo ani okem nezahledl, slehla se po mě zem. Po roce jsem se náhodou nechala zavřít v jedné zahradě na okraji Prahy, chytla mě odchytovka a tety mě tehdy našli jako nalezence v Troji.
Vrátila jsem se na místo, které jsem dobře znala, do původní rodiny, kde jsem byla spokojená a šťastná, doufala jsem, že tu už budu smět zůstat, ale osud si se mnou znovu zahrál a já musela pryč.
Začala me totiž napadat domácí fena, byla jsem tu v nebezpečí a tak jsem odjela do dočasné péče k Brnu, kde jsem dosud a tety se nyní pokouší o nemožné, a to, najít mi odpovídající, zodpovědný a bezpečný domov. Byť se tety původně domnívaly, že bych i zde mohla najít utočiště napořád, tentokrát si to kazím já, v dočasce napadám menší a slabší fenky a nejednou jsem už některé natrhla kožich. V mé původní rodině mezitím zemřela fenka, která napadala mě, nicméně tam už mě bohuže zpátky také nechtějí, po letech v Česku jsem tudíž zase na začátku neznámé a nejisté budoucnosti.

Jsem 8 letá menší fenečka, typický voříšek, vážím asi 12 kilo. Na lidi jsem hodná, milá, ale k cizím lidem budu zpočátku zase stejně nedůvěřivá, jako už dříve. Jakmile si na lidi zvyknu, je ze mě obrovský miláček a mazlivá, něžná, milující holčička, nicméně stále u mě hrozí, že se něčeho polekám, využiju vaší nepozornosti a uteču....
Hledám zodpovědné, velmi trpělivé páníčky, kteří mají dostatečně zabezpečené obydlí, zahradu a kteří mě i venku na procházce budou mít na dvojím bezpečném jistění. Pokud chcete opravdu pomoci dušičce v nouzi a máte dobré srdce i odpovídající podmínky, jsem tu a hledám práve vás. Vaše Žofinka."

Žofka je obrovská smolařka a nešťastnice, se kterou se život opravdu nemazlí. Do Čech byla dovezena, jako zachráněná fenka z Východu, kde měla zemřít, jako stovky pouličních psů. První měsíce byla nekontaktní, ale na své lidi si zvykla a fungovala v domácí smečce skvěle. Nikdy neměla a nemá žádný náznak zavrčení, nikdy nezareagovala negativně, strach a obavu vždy měla snahu řešit útěkem, což se jí bohužel podařilo při první adopci u nás. Rok jí nikdo nezahlédl, až se našla zavřená v Praze na zahradě u nálezců, kteří jí odvezli do Troji. Vrátila se tedy na místo, kde to znala, k lidem kterým věřila a kde žila první rok u nás. Bohužel kvůli atakům domácí feny, jsme ji museli z důvodu bezpečí přemístit jinam, kde jsme doufali, že bude fungovat a třeba i moci zůstat trvale. Po čase, kdy si zvykla na nové bydlení, lidi i pejsky, začala naopak Žofie napadat menší a slabší feny. Ač je k lidem zcela nekonfliktní, přátelské, dokonce už i mazlivá důvěřivá, některé domácí fenky nesnese.
Doufali jsme, že si ji vezme zpět rodina původní, která si ji nechala před lety dovézt z Východu a kde mezitím zemřela fenka, která ji napadala, tím by se celá sitiace pro Žofku vyřešila naprosto nejlíp.
Nicméně panička od ní dala ruce pryč, naprosto jí nazajímá Žofky další osud, ani fakt, že jí nyní nemáme, kam dát, aby byly všechny strany spokojené.

Žofka tedy stojí po letech zase na začátku, ve svých asi 8 letech, hledá znovu domov, tentokát trvalý, bezpečný a empatický. Nikdy z ní nebude sebevědomý, veselý pes, ale určitě se zvládne přizpůsobit a zvyknout si na nové prostředí i lidi, ke kterým bude mazlivá, hodná a kontaktní, kterým bude věřit a držet se jich. je ale potřeba, aby bydlela na bezpečném místě, v klidném prostředí venkova, nikoli v rušném městě. Byť zvládne chodit na vodítku, na dvojím jistění, byla by ve stresu a proto potřebuje bydlet v domě se zahradou, která bude bezpečně uzavřena (skokan není) Někteří pejsci jí nevadí a pomohou jí v její bázlivosti, jiní by ji časem vadit mohli (jak se ukázalo)

Hledáme pro Žofinku trvalou, stabilní i zkušenější rodinu, zkušenější s plašany, nikoli agresory. Své lidi doma dokáže bezmezně srdečně uvítat a mazlit se nonstop, jakmile si zvykne, bude z ní opravdu úžasná, oddaná fenečka, jen se musíte mít stále na pozoru, aby někde nevzala "dráhu !" (alespoň první měsíce)

Stačí na ní zpočátku netlačit a nebýt na ni hrr, postačí běžný laskavý, vlídný a něžný přístup páníčků, aby získala důvěru. Zvládnou jí běžně zkušení pejskaři, kteří budou umět dbát na bezpečnost a zajistí ji proti útěku.

Žofka je odblešená, odčervená, čipovaná a kastrovaná. Do adopce půjde po předchozí návštěvě (ideálně více návštěv) po dohodě s její dočasnou tetou Ivanou, tel : 702 953 956, po předkontrole v novém domově, podpisu adopční smlouvy a po úhradě adopčního poplatku. Nachází se v Býkovicích u Brna. Informace o vás a vašich podmínkách, které byste Žofince rádi nabídli, pište prosím na dipu@seznam.cz nebo volejte na 602 259 705