Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

Tim - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

12 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 12 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Jméno: Tim
Věk: nar. Květen 2011
Velikost : větší střední ( labrador)
Snášenlivost: nemá problémy s jinými psy, kočky mu nevadí, miluje lidi, vhodný k dětem
Nachází se : Psáry u Prahy
Kontrakt FB Denisa Sokolová tel: 732314314

Tim je starší, ale stále vitální a mazlivý pejsek. Hygienické návyky má stoprocentní, doma nic neničí, rád si hraje a miluje lidskou přítomnost.
Zde je jeho příběh :
Moji milí, jmenuji se Tim a rád bych vám odvyprávěl svůj příběh...
Jako štěňátko si mě pořídila rodina, měl jsem zahradu a dům, ale nikdy jsem neokusil co je to mít svůj pelíšek a spát někdy v teple a být stále na blízku těm, které jsem měl ochraňovat.
Zůstal jsem cely život venku u boudy a sám... Život plynul a já bojoval za každé pohlazení, za každou pozornost, nikdy jsem nechápal co jsem jim provedl ? Najednou se okolo mě začaly dít divné věci, páníčci z domu začali odvážet krabice a vynášet nábytek, cítil jsem v kostech divné napětí... jednoho dne mě ten, kterému jsem celý život tak moc důvěřoval, naložil do auta a někam mě vezl. To jsem netušil, že tato cesta má být má poslední ???? můj život měl ukončit člověk, který zpravidla nám pejskům pomáhá, úkol zněl jasně, měl mě nechat odejít za duhový most.
Majitelé se rozhodli, že do nového domova už s nimi nepojedu a že mě po 12-ti letech nechají utratit. Naštěstí to ten člověk odmítl a já začal věřit v lepší zítřek. Bohužel mé utrpení nebylo u konce, zůstal jsem měsíc a půl uvázaný na ocelovém laně u domu, kde jsem prožil celý svůj život. Zůstal jsem tam úplně sám, jídlo jsem dostával velice sporadicky, smutně jsem čekal na zázrak a dočkal jsem se, nyní už jsem v bezpečí mé dočasné tety, která udělá maximum pro to, abych byl ještě šťastný....
Pro Tima hledáme domov uvnitř, v žádném případě ho nepustíme do adopce s tím, aby z něho byl opět jen venkovní pes. Určitě by se mu líbilo bydlet v domku se zahrádkou, ale spokojil by se i s bytem na sídlišti, hlavně když bude spolu se svými lidmi. Není však vhodný do bytu ve čtvrtém patře bez výtahu. Přeci jen už je to psí senior a dlouhé chození po schodech už mu nevyhovuje.
Do adopce půjde Tim očkovaný, čipovaný, kastrovaný, ošetřen od vnějších i vnitřních parazitů, po kladné předadopční kontrole, podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek.
Příjem : 19.10.2023 Ptenín
Za krásné fotografie Tima děkujeme https://www.facebook.com/hanca.burianova