Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

RICHIE - Sir Riccardo s PP - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 10 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Moje jméno je Richie, ale narodil jsem se s mnohem delším jménem a s celkem obsáhlým rodokmenem. Jsem trpasličí pudlík, v občance mám napsáno jméno Sir Riccardo a je mi právě 10 let. Moje panička, téměř 90letá paní, se o mě už nedokázala postarat a kdo umí počítat, tomu hravě a rychle docvakne, že si mě pořídila jako štěně v 80 letech. Celý život mě sice možná milovala, ale víte, až teď u tety si užívám všech možných aktivit a dovádění, jako bych byl znovu malé štěnátko. Jsem malý, rozkošný a naprosto úžasný skřítek, s povahou andílka, vážím 4.5 kila a rozhodně nenajdete víc umazlené stvoření, než jsem já. Miluju lidi, rád se tulím a nechám se drbat, hladit a jakkoli otlapkávat. Budu se k vám láskyplně tisknout a zahrnu vás tak moc velkou psí láskou, že těžko najdete oddanější bytost, než jsem já. Jsem zkrátka miláček všech a nevadí mi ani další pejsci, hodné, rozumné děti ani kočičky. Moc rád si užívám procházky, dokonce si s hračkami hraju jako mládě a nový život si rozhodně nadšeně a radostně užívám plnými doušky. Krásně chodím na vodítku, vzorně cestuji autem, doma jsem čistotný a hodnoučký, jsem úžasně socializovaný a všude mě bez obav můžete vzít s sebou. Ještě bych rád hezkých pár let prožil s milujícími páníčky, lebedil si na klíně a panáčkoval radostně u vašich nohou, Váš Richie."

Richie je 10 letý trpasličí pudlík s PP, kterého k nám umístili blízcí rodiny majitelky, pokročilé seniorky. Richie poslední roky neměl odpovídající péči, díky věku paničky, byl značně zanedbaný a ačkoli ho rodina 5 min po dvanácté dovezla na veterinu s extremním zánětem dásní a abscesem v čelisti, podrobil se zákroku na veterině, kde se péče moc nepodařila. Richie k nám přijel s rozpadlou, stehy prořezanou, jizvou na tváři, pár týdnů se u nás hojil a bral Antibiotika. Navzdory vleklému hojení a ošetřování rány, nikdy neztratil radost ze života, nadšení z pozornosti lidí a celkově je to úžasný a skvělý pejsek, s velmi milou a přátelskou povahou. Richie je velký mazel a závisláček na své paničce, velmi rychle si zvykne na své nové páníčky, ke kterým zcela důvěřivě uhned přilne a okamžitě si oblíbí svého člověka. Má naprosto nekonfliktní, milou povahu, je to velký miláček a každý si ho ihned zamiluje. Nevadí mu pejsci, ani kočičky, miluje i hodné, rozumné děti, moc rád se mazlí a tulí ke svému člověku a najdete v něm rozhodně oddaného a věrného přítele a andílka. Doma je hodný, klidný, čistotný, venku rád procházkuje a i když má svůj věk, není to žádný líný děda, ale aktivní pejsek, se zájmem o výlety, zábavu a dovádění. Bez problémů může všude cestovat s vámi, auto zvládá výborně, i MHD, zvládne s vámi pobyt v kanceláři, v restauraci, v MHD, zkrátka je skvele socializovaný a nemusíte se bát, ho brát všude s sebou. Může být jako jedináček, nebo bydlet s dalšími hodnými menšími pejsky, hodí se do bytu i domku se zahradou. Abychom ho však jen nechválili, i když je to opravdu těžko, co vytknout, Richie má také jedno malé minus a to, že nevydrží sám doma, bez štěkání. Bohuzel samotu nezvládá, možná by si časem zvykl, ale zatím samotu v bytě provází štěkáním, je třeba s tím počítat. Hledáme pro nej milují zodpovednou rodinku, stabilní zázemí a laskavé majitele, kteří ho budou opečovávat a milovat, stejně tak, jako každý, kdo ho dosud mohl poznat.

Richieu nás podstoupil revizi zoubků, byla mu také odstraněna bradavička na očním víčku, která mu dráždí oko. Richie je odblešený, odčervený, kastrovaný, čipovaný, očkovaný. Nachází se v Praze, návštěva možná po dohodě v dočasné péči u paní Květy. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předkontrola v nové rodině. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705.