Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

DAXÍK

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 10 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Celý svůj život jsem prožil jako bezejmenný pes, jeden z mnoha psích bytostí, na jednom bezejmeném dvoře v Hulicích, kde přežili jen ti nejsilnější. Dost možná jsem tam byl jedním z nejstarších a ve snu by mě nenapadlo, že psí život, může být i jiný, než jsem poznal.
Teta mi dala jméno Dax, dostal jsem svůj první pelíšek v životě, poprvé v životě mě nežerou blechy a rozhodně poprvé nemám v životě hlad a není mi zima. Bude mi určitě přes 10 let, jsem možná otcem mnoha dalších pejsků, kteří, stejně jako já, našli naději na lepší život, při záchraně naší početné smečky v Hulicích, kde nás živořilo přes 50.
Přijel jsem na kost vyhublý, dost možná bych tu další zimu nezvládnul, vážil jsem dvakrát míň, než bych měl a i když jsem se bál, co dalšího mě čeká, rychle jsem pochopil, že tuhle šanci musím chytnout za pačesy a užívat si všech úžasných věcí, co mi dobrý osud přihrál do cesty.
Jsem moc hodný, srdečný a pohodový kluk, psí děda, co bude ještě moc rád, po boku laskavého člověka, poznávat krásy psího ráje. Čekal jsem na tuhle chvíli celý život a věřím, že na mě někde čeká hodná lidská duše, se kterou krásně žít své stáří, váš Dexík."

Dexík je jedním z 52 pejsků, zachráněných z otřesných podmínek z kauzy v Hulících na benešovsku. Je to starý, krušným životem a nepéčí, poznamenaný senior, celý svůj život žil ve špíně, hladu a zoufalství. Každým dnes musel bojovat o jídlo, místo ve smečce, celé roky, bojoval, stejně, jako ostatní, o přežití. Dexovi bude jistě min. 10 let, přijel s těžkou podváhou, neměl na sobě ani gram tuku, osvalení žádné. Je to středně velký kluk, pod kolena vysoký, měl by vážit kolem 15 kg, kam se pomalu ale jistě dostává díky pravidelné stravě.
I když byl zpočátku bázlivý a neznal nic mimo svou bývalou zahradu, velmi hezky se aklimatizoval a zyvkl si na nové prostředí i lidi. S obrovskou radostí, až nadšením malého štěněte, si nyní užívá nového lepšího života, rád si šmejdí po zahrádce a vychutnává si nové vůně. I přes svůj ohnutý hřbet a horší tělesnou schránku, se dostává do kondice a s velkou vůlí a obřím srdcem bojovníka, touží poznávat všechny aktivity, co mu nový život přinesl.
Daxík je obrovský mazel, konečně si může vychutnávat lidskou náruč a mazlení, které mu tak chybělo, je vděčný za všechny lidské doteky, drbání a především za nečekanou lidskou pozornost a lásku.
Svoje lidi bude milovat a věrně jim stát po boku, co mu budou stačit síly. S pejsky vychází bez problémů a jistě by mu nevadila i doma společnost hodné fenky či pejska, je to velmi hodný, přátelský pes, který si zaslouží najít milující majitele a bezpečné zázemí.
Daxíkovi zadní nožky už nejsou jedny z nejjistějších, přesto mu to v pohybu nijak nevadí, stejně jako ohnutější hřbet.
Hledáme pro něj laskavé páníčky, v domě se zahradou, kde najde klid, lásku, vlídné zacházení a psí ráj.
Veškerou doživotní veterinární péči Daxíkovi budeme v novém domově hradit na veterinární klinice Ivet v Praze. Stejně jako ostatní pejsci z Hulic má srdeční šelest a bude potřebovat pravidelné kontroly, léky zatím brát nemusí. Je odblešený, odčervený, čipovaný,kastrovaný, včetně čistění zoubků a RTG páteře a kyčlí.

Do adopce půjde po předchozí návštěvě v dočasné péči Jílové u Prahy/Praha, po dohodě s Radkou na tel : 777 310 185. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Info o vás pište na mail : formanovar@seznam.cz, nebo dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705 Za fotky moc děkujeme https://www.facebook.com/svatia.foto