Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

KUBÍČEK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Nikdo netuší, odkud jsem přišel, kde jsem se tu vzal, ani co všechno jsem zažil. V den, kdy mě našli, se tajil dech všem, co mě spatřili, byl jsem ukrytý v obrovské krustě dredů, nebylo poznat, kde mám hlavu a kde zadek, zkrátka byl jsem jako zakletý princ ve skafandru několikaletého nánosu zadredované srsti, ze které mě vysvobodili až v útulku.
Teta mi dala jméno Kuba, i když na svoje jméno ani jiná vaše slova už moc neslyším. Jsem starší kluk, co se zjevně kdesi, neměl moc dobře a to velmi, velmi dlouho.
Přijel jsem odevzdaný, bez projevů radosti, přesto milý a hodný k lidem, vděčně a s pokorou jsem přijal všechny krásné změny ve svém životě, co na mě u tety čekaly. Můj dojemně smutný pohled vypovídá možná dost o místě, nebo lidech, kterým jsem snad někdy, někde patřil, ale postupně se ve mě konečně objevila radost, emoce, chuť poznávat nové, lepší žití a snad i na mě někde čeká moc fajn domov, kde mě zahrnou láskou a péčí.
Jsem velmi hodný pes, přátelský, zcela nekonfliktní, milující lidi a jejich drbající ruce. Pejsci mi nijak nevadí, venku se jim spíš vyhýbám a nejsem nijak konfliktní. Už jsem zjistil, jak moc prima, je drbání na břiše, i s nadšením cupovat hračky, užívám si procházky a především pozornost, lásku a mazlení se svými lidmi.
Moc rád bych svoje srdce dal hodnému člověku, se kterým si pomůžeme navzájem, věrným a bezmezným přátelstvím, váš Kubíček."

Kuba je starší, asi 8 - 10letý menší pejsek, váží 15 kilo, nikdo neví, kde prožil svůj dosavadní život. Jako nalezenec se dostal v otřesném stavu do útulku, kde ho doslova museli vyprostit s nekolikaleté vrstvy dredů. Byl smutný, odevzdaný svému osudu, avšak moc hodný a přátelský, vděčný lidem. Od počátku si užívá lidskou společnost a kontakt, moc rád se mazlí a tráví společný čas s lidmi. Je to klidný, milý, přátelský pes, co vás dojemně naladí a rozněžní na srdci.
S pejsky je nekonfliktní, venku si jich nevšímá, očuchá je a jde si po svém, doma by mu nějaký klidný pejsek či fenka, nevadil, ideálně pokud ho nebude nijak otravovat a nebude na něj moc hrrr.
Vyhovoval by mu život v domě se zahrádkou, kde se může volně pohybovat, chodit si čmuchat ven, ale zároveň i uvítá delší výlety ven.
Procházky zvládá bez problému i delší, přes noc spinká v pelíšku, doma o samotě se teprve učí samotu a tak se nehodí do bytu, kde bude zůstávat sám, kvůli štěkání.
Kuba je zlatíčko, velmi hodný, vděčný kluk, co jistě nezažil moc hezký život, moc si přejeme, mu najít zodpovědnou, stabilní a milující rodinu, kde pozná konečně krásný psí svět. Má rád svůj klid, pohodu a společnost člověka, není vhodný do rušné, hlučné a "divočejší" rodiny. Vychází bez problémů doma s králíkem, nevadí mu ani kočky.
Nyní je několik týdnů ostříhaný, ale jedná se o dlouhosrstého pejska. K malým divokým dětem bychom ho nedávali, aby měl svůj klid, bude mu vyhovovat klidné prostředí, laskaví majitelé, které odmění svou vděčnou a vlídnou povahou.

Kuba je odblešený, odčervený, očkovaný, čipovaný, kastrovaný, s ošetřenými zoubky, krevní testy má v pořádku.
Do adopce půjde po předchozí návštěvě v dočasné péči po dohodě s jeho dočasnou tetou, po předkontrole v novém domově, podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Nachází se v Praze. Informace o vás a podmínky, které byste rádi Kubovi nabídli, pište prosím na dipu@seznam.cz nebo volejte na 602 259 705