Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

NEONKA - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

1 rok

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 1 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Ahoooj všichni! Ještě vás ani neznám, ale už vím, že vás všechny miluju! Jmenuju se Neonka a je mi zhruba kolem roku, ale všichni si pořád myslí, že jsem štěně a mimino. To proto, že jsem fakt hravá a zvědavá, a taky proto, že mám jenom necelé 4kg, takže jsem úplně malinkatá!

Což je skvělé, protože mě někdo pořád může nosit na rukou, to mám moc ráda! A taky můžu pořád někomu sedět na klíně a to si taky pěkně užívám. Třeba když cestujeme, nebo jsme v restauraci, nebo v práci, vždycky si ustelu na klíně a jsem spokojená. Nejlépe je mi totiž s lidmi, je úžasný, když mě hladí, pusinkujeme se a povídají si se mnou! Mám taky moc ráda děti a nevadí mi ani ostatní pejsci! Já se svými lidmi prostě budu dělat úplně cokoliv, kdykoliv a kdekoliv, hlavně když budu s nima ❤
Víte, prodělala jsem úraz páteře a i když nikdo neví kdy a jak se mi to stalo, vypořádala jsem se s ním statečně a s obrovskou vůlí. Zadní nožky mě totiž trochu neposlouchají, ale v pohybu mi to nijak neva. Tak se budu těšit na ty nejskvělejší z vás, že bych se brzy nastěhovala, vaše Neonka"

Neonka se našla někde u cesty v Ústí nad Labem. Už od první chvilky bylo jasné, že má problém s chůzí a zadníma nohama. Sice po nich běhá jako drak, ale rozhodně nefungují tak, jak by měly.
Pobyla si chvilku v útulku, ale pak se jí ujala naše dočasková teta.

Neonku jsme vzali k ortopedii, kde nám potvrdili, že v minulosti prodělala trauma páteře. Na RTG má deformovaný 4. bederní obratel, který je vtlačený do předchozího a mezi ostatními bederními obratli, chybí meziobratlový prostor. Obě zadní nožky má proto atrofované, bez svalů a tak je používá "svojským" způsobem. Jistě prodělala díky traumatu páteře, ochrnutí, se kterým se ovšem poprala jako 3,5 kilová lvice a běhá jako čamrda, i když lehce nestandartně.

Nenechte se vůbec zmást, této divožence to vůbec nijak nevadí! Našla si svůj styl chůze a zvládá ujít několik kilometrů denně, ba i běhat, poskakovat a dovádět. Je to zkrátka ideální parťačka, jak na gaučing, tak na venkovní aktivity (avšak s botičkou na nožce a pro jistotu i taštičkou v batohu :)).

Neonka nyní začne navštěvovat fyzioterapie, kde budeme pracovat na "rozhýbání" jejích nožek, zejména té levé, která je horší, zcela spastická.
Nevíme ještě, jak moc účinné rehabilitace budou, ale víme, že jí jen a jen prospějí.

Neonka umí základní povely (pojď sem, sedni, čekej, nech to) a přiběhnout na přivolání, ale je to takové lepidlo, že se od vás v ideálním případě stejně nikdy nehne na více než 2 metry. Hygieně je také naučená, nicméně má občas ještě malé nehody, nebo se počůrá radostí z toho, že se jde čůrat. Je to ale neuvěřitelně bystrá fenečka, věříme, že se vše naučí velmi rychle, pokud bude mít možnost pravidelného, častějšího venčení.

Pro Neonku by byl ideální domov v domečku se zahradou, kvůli tomu, aby se mohla venčit spíše v trávě, než na asfaltu, bez botičky (tu mívá proto, aby si neodřela ťapku) a zatěžovala obě nožky souměrně. U nás jí ale venčení ve městě nijak nelimituje.
Bude skvělá s dětmi a to i s těmi úplně malými, na ostatní pejsky si pravděpodobně také rychle zvykne, i když má zatím tendence být trochu majetnická, žárlivá, zkrátka malá správná Neonka - Napolenka.
Doma sama s troškou pláče vydrží, ale nudí se a hledá si zábavu. Je však opravdu moc hodná a klidná, takže si jí můžete vzít s sebou snad úplně kdekoliv a ona bude vděčná za to, že je s vámi.

Neonka je odblešená, odčervená, čipovaná, očkovaná, čeká jí kastrace (po fyzioterapiích). Pokud by kdykoli v budoucnosti vyžadoval její stav jakékoli další, chirurgické, či jiné řešení, bude toto provedeno na klinice Ivet v naší režii, pro majitele zdarma.
Do adopce půjde po předchozí návštěvě v dočasné péči, po předkontrole v novém domově, podpisu adopční smlouvy s podmínkou kastrace v dospělosti (klinika Ivet Praha) a úhradě adopčního poplatku. Informace o vás a vašich podmínkách pro Neonku piště prosím na dipu@seznam.cz nebo volejte na 602 259 705.