Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

BUFFY - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

11 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 11 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Jmenuji se Buffy a můj příběh je naprosto otřesný a šílený. Každý, kdo mě poznal, žasne, co všechno jsem musela přežít a že toho na jednu malou, čistou psí duši, bylo opravdu až až...
Svůj život jsem prožila s páníčkem, který ale zemřel a já se dostala do útulku, kde mi původně chtěli pomoct, ale dost nepochopitelně a tragicky se to celé zvrtlo.
Bude mi kolem 10let, jsem menší, střapatá, fousatá kříženka teriera a navzdory tomu, co jsem překonala, jsem úžasná, milující a oddaná holčička, která si zaslouží najít ten nejlepší domov pod sluncem.
Než jsem přijela k tetě do Dočasek, podstoupila jsem v útulku kastraci, ale paní veterinářka usoudila, že mi provede i operaci vyhřezlých očních víček a bohužel mě málem zabila.
Kromě toho, že mi v břiše nechala nádor na slezině, mi oči "spravila" tak, že jsem celou cestu z veteriny z očí masivně krvácela a po návratu k paní doktorce, to vyřešila tak, že mi oči zcela zašila, rozumněj - sešila k sobě obě víčka.
Po pár dnech, kdy mi rány hnisaly a měla jsem oteklou hlavu, mě odvezli do Prahy, kde se mě ujaly tety a klinika Ivet.
Bohužel jedno oko už zachránit nešlo, druhé se díky léčbě pomalu zhojilo a vidím na něj. Dostala jsem se do kondice, po několika týdnech léčby, je ze mě úplně jiný pes, chystám se ještě na revizi břicha, kdy mi vyndají slezinu a také zbytky zničeného oka z oční štěrbiny.
Povahou jsem dokonalá psí holky, milá, mazlivá, miluju procházky, učím se správné socializaci, jsem moc šikovná a dělám obrovské pokroky, takže ve mě získáte úžasnou kámošku, byť brzy pouze jednookou. Vaše Buffy."

Buffy je starší, asi 10 letá kříženka teriera, o váze 11 kilo, originální fousatá holčička, obrovská bojovnice, s velkou vůlí porazila všechny příkoří, které jí osud do života přinesl a pomalu se začíná jedním očkem poohlížet po nových, milujících páníčcích.
Je to neskutečná psí dáma, teriérka každým coulem, která má však obrovské srdce plné lásky. Každou sekundu svého života vám vkládá do dlaně své milující srdce, je vděčná za každé pohlazení a pochvalu. Buffinka potřebuje jen trochu času na ztotožnění se s novým prostředím a hierarchií v domácnosti. Hygienu už zvládá téměř na 100%, je poslušná, ovladatelná a přizpůsobivá novému prostředí i lidem. Sedni, i další povely, už umí krásně, jakmile si na vás zvykne, tak venku chodí bez vodítka a na přivolání reaguje okamžitě. U Buffinky proběhla socializace pejsky, dospělými lidmi, ale především i dětmi, vše pod dohledem zvládla na 100%, postupně si osvojila veškeré dobré vychování. Buffy moc ráda "povídá", při drbání vrtí zadkem a mručí radostí. Po každém správném povelu, procházce, očekává piškot.
Buffy si potřebuje najít své místo ve smečce, prostor a pozornost, zpočátku může na ostatní pejsky žárlit o pozornost páníčka, ale důslední páníčci s tím nebudou mít problém, může být ale úplně klidně i jedináček a mít vaši veškerou lásku pro sebe. Pokud máte děti větší a rozumné, bude je milovat.
Nyní je Buffinka šťastná, spokojená a plná energie, miluje procházky a bez problémů cestuje. Doma v dočasce je s ostatními pejsky, se kterými zvládá i vydržet sama doma.
Každý jí velmi brzy podlehne pro její čistou lásku, velké srdce, obrovskou vůli, poprat se s osudem a najít znovu své místo pod sluncem.

Buffy před příjezdem k nám, při kastraci na polské veterině, operovali výhřez očních víček, ovšem zákrok byl proveden naprosto neprofesionálně, fenku navždy poškodil a připravil o jedno oko zcela, druhé se podařilo zachránit. Ještě ji u nás čeká odstranění sleziny, kde má útvar, revize břišní dutiny a enukleace - odstranění zbytků oka, které v podstatě zaniklo.
Buffy je odblešená, čipovaná, odčervená, kastrovaná, zatím nemůže být očkovaná. Do adopce půjde po předchozí návštěvě v Praze, po podpisu adopční smlouvy, předkontrole v novém domově a úhradě adopčního poplatku. Info o vás a o vašich podmínkách pro Buffinku pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705