Zpět na výpis
Vygenerováno portálem

Endy

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Šance zvířatům, z.s.

Podrobný popis

Endy je krásný kříženec, který přišel o svou majitelku. Nadále pak žil v kotci. Shodou okolností ho po úmrtí majitelky 2-3x týdně chodila venčit rodina, která od nás adoptovala štěndo. Jinak neměl téměř žádný sociální kontakt. A právě tato adoptivní rodina nás poprosila, zda bychom se Endyho ujali. Dědici rádi souhlasili, Endy je tedy u nás a učí se žít doma. Učí se pravidlům a slušnému chování i stolování  Pravidelně s ním docházíme na cvičák.

Endy umí sedni, lehni, pac a moc hezky chodí u nohy. Chce to jenom důslednost  Endy je v současnosti nesebevědomý pes, a proto ho nedoporučujeme do rodiny s malými dětmi. Není primárně agresivní, ale má z minulosti nastavený jakýsi obranný mechanismus, kdy se snaží zastrašit kohokoliv, kdo po něm chce něco, co ho vyvede z komfortní zóny. Občas se po nás zkusil ohnat, párkrát se mu podařilo nás cvaknout. Údajně byl dříve napaden sousedem železnou tyčí. Našli jsme na něj ale fintu v podobě domluvy přes pamlsky, za které by udělal snad i kotrmelec :-))) A klíč je určitě i v tom, že unavený pes je šťastný pes. Endy by tedy ocenil aktivnější rodinu, která by s ním chodila na túry, cvičila s ním psí hlavolamy, na cvičáku (nebo na zahradě) překážky atd. Je opravdu velmi chytrý a potřebuje zkrátka zaměstnat, aby se mu zvedalo jeho pošramocené sebevědomí. 

Poté co si na nás zvykl, dělá pokroky. Hledáme pro něj klidnou a trpělivou rodinu, protože víme, že z Endyho bude skvělý, bystrý a hodný parťák do nepohody. Snášenlivost s kočkami zatím ok, nijak je nenahání, ale pokud by ho nějaká kočička "sekla", asi by se jal bránit. Snášenlivost s fenkami i psy jakékoliv velikosti, i bez ohledu na to, zda jsou nebo nejsou kastrovaní, je poměrně dobrá, do konfliktu se nám vrhl pouze dvakrát a ještě poměrně neohrabaně. Rozhodně to ale není pes pro začátečníky. V jádru je to skutečně milý a hodný pes. Pouze potřebuje pochopit, že už se mu nic zléto nestane. 

Naše adoptivní rodina, která ho chodila venčit, s ním udělala kus práce. Zbytek je teď na nás a budoucí rodině.

Dočasná péče Volfartice u České Lípy

Postup adopce zde

 

Postup adopce: http://www.sancezviratum.cz/o-nas/dokumenty