Zpět na výpis
Vygenerováno portálem

Gek

Pohlaví

Pes

Věk

13 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 13 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Místo nálezu: Lobeč
Region: Středočeský
Datum nálezu: 05.03.2023
Akt. umístění: DogPlanet - útulek Mělník
Evidenční číslo: 44/23
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Gek

Evidenční číslo 44/23, nalezen 5.3.2023 u obce Lobeč

Plemeno: kříženec malého plemene
Pohlaví: pes
Rok narození (cca): cca 2011
Datum nálezu: nalezen 5.3.2023
Velikost: malý

POKUD MÁTE O GEKA ZÁJEM, ZAVOLEJTE NÁM NA TEL. ČÍSLO 602 144 145 (9.00 - 17.00H). NA SMS ČI EMAILY NEREAGUJEME, pokud není domluveno jinak.

Gek a mladší Čuk byli nalezeni u obce Lobeč. Nálezci je museli donést z přilehlého lesa, odkud je slyšeli naříkat. Čuk hlídal svého starého kamaráda, neustále se kolem něj točil a nenechal k němu nikoho přijít bez kontroly. Naopak Gek vyštěkával ze všech sil, aby je někdo našel a pomohl jim. 

Tenhle sladký dědoušek nám dal zezačátku zabrat. Nechtěl se nechat "ulovit", oháněl se zbytkem zoubků, které má a dost ošklivě chňapal. Vše ale přisuzujeme stresu a ono také být slepý a odkázaný jen sám na sebe musí být velmi těžké. První dny u nás jen jedl a spal, tak moc vyčerpaný byl.

Brzy se z něj stal milý a zvídavý pes. Pokud ho zrovna k zemi nesráží jeho pomatený kamarád Čuk, krásně se orientuje a baví ho zkoumat okolí. Do výběhu chodí na vodítku kvůli bezpečnosti a tam už je navolno, nejraději by venku byl neustále - a nejlépe s člověkem, který by na něj mluvil a sem tam ho podrbal. "Doma" poté ulehne a tvrdě spí, pokud chce pozornost, vyštěkává si ji. 

Gek je prostě typickým starším psím pánem, který toho nepotřebuje moc a pokud máte vhodné podmínky pro slepého pejska, bude skvělým společníkem. Manipulace s ním není nijak obtížná, chňape jen pokud se cítí v ohrožení nebo se děje něco, co nezná. S náhubkem ale krásně zvládl veterinární ošetření i s kontrolním RTG. Má rád pomazlení, pohlazení a za jídlo by obětoval i svou duši. 

NEdoporučujeme k dětem ani jiným zvířatům (především kvůli jeho bezpečnosti, po individuální dohodě možno zvážit). Měl by bydlet v bytě nebo domku se zahradou, ale vše musí být uzpůsobeno jeho slepotě - tzn. žádné nebezpečné překážky jako dlouhé schody, studny, díry, jezírka, díry v plotě, ... . Určitě to není pejsek na ven, ač je tam rád, potřebuje být v teple a suchu.

Je očkovaný, čipovaný. I přes jeho slepotu umí hezky chodit na vodítku, potřebuje jen korigovat, aby včas zvládl uhnout překážkám a nenarážel. Venku poměrně dobře reaguje na zavolání, člověka velmi brzy podle hlasu sám nalezne a jde si pro dobrůtku nebo pohlazení. Určitě se s ním přijeďte seznámit, jistě Vás okouzlí stejně jako nás. :-)

Pro více informací či domluvení si návštěvy našeho útulku, volejte na tel. číslo 602 144 145.

Více na : https://dog-planet.cz/psi-k-adopci/