Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

ELIŠKA - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

11 měsíců

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 11m Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Jmenuji se Eliška a jako odrostlé štěně, jsem se dostala do záchytných kotců daleko na Moravě. Je mi teď kolem 8 -9 měsíců a hledám velmi zodpovědný, milující a stabilní domov, kde mě budou mít moc rádi.
Jsem 8 kilová holčička, malá lištička, s kouzelných úsměvem a milou, přátelskou a bezproblémovou povahou. Miluju svoje lidi a nemám problém s pejsky, klidně budu doma ráda za pohodového psího parťáka.
U strejdy v dočasce jsem teď 2. měsíc a po mém příjezdu se zjistilo, že mám problém s polykáním a podstoupila jsem řadu vyšetření. Nakonec mi pan doktor udělal endoskopii jícnu a průdušek a ukázalo se, že mám problém se stěnou jícnu, která je v jedné části tenká a hůře drží potřebné napětí. Musím tedy baštit pomalu, po soustech a krmit mě musíte shora. Zabere to trochu více času, než když nasypete ostatním pejskům jídlo do misky, ale už to mám natrenované a není to zas tak velká potíž.
Ráda bych našla domov u pečujících páníčků, kteří nebudou mít problém s mým " handikepem" a budou mě milovat a starat se o mě celý život. Vaše Eliška."

ELiška je odrostlé štěně, nyní asi 8 - 9 měsíční fenečka, malého vzrůstu, váží kolem 8 kilo.
Je to úžasné a milé stvoření, s bezproblémovou a laskavou povahou, miluje dvoje lidi a to velký mazlík a tulivá holčička. Svoje lidi nadevše miluje, vyjde i s ostatními pejsky, se kterými si ráda hraje. Je čistotná a moc hodná, poslušná, venku chodí hezky na vodítku a bude pro ni vhodné bydlení v domečku se zahrádkou, v klidnějším prostředí.
Eliška je obrovské zlatíčko, věrná, oddaná fenečka, okamžitě si ji zamilujete a získáte její srdce.

Po příjezdu k nám, kdy u jídla vždy "nadavovala", jako by ji něco zaskočilo, se podrobila různým vyšetřením, sono, RTG jícnu, kontrastnímu vyšetření RTG, které neukázaly žádný problém. Nakonec podstoupila endoskopii jícnu a průdušek, kde se potvrdil problém se sliznicí jícnu, tzv. Hypoplazie jícnu, což znamená, že v jedné části jícen nedrží dostatečné napětí své stěny a průchod krmení je mírně zhoršený naléhající průdušnicí zvenčí.
Eliška dostala léky, stimulující napětí - tonus - stěny jícnu ( Sildenafil)
Zároveň je nutné, krmit ji ve zvýšené poloze shora, po soustech jednotlivě, pak funguje, jako zcela "normální " pejsek.
V reálu tedy je nutné, krmit Elišku po granulkách, jí krásně a ráda a nemá s tím žádný problém, jen krmení trvá o něco déle.

Pro Elišku hledáme zodpovědnou a milující rodinu, kde se nezaleknou menšího hendikepu s krmením, časem se ještě může problém zlepšit, což zatím přesně není jasné.
Eliška je odblešená, odčervená, vakcinovaná a kastrovaná. Užívá lék Sildenafil, který hradí, včetně potřebné veterinární péče, spolek Dočasky De De z.s. v rámci pražské kliniky Ivet, kde je Eliška v péči.

Do adopce půjde po předchozí návštěvě v Praze, předadopční kontrole, po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705 Děkujeme za fotečky
https://www.facebook.com/profile.php?id=100076796396999