Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

ČIKO

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 5 Icon: Velký (61 cm a více)
Pointr
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: ZASTAVME UTRPENÍ – spolek za práva zvířat  a etické zacházení s nimi.

Podrobný popis

ČIKO HLEDÁ DOMOV... Dostali jsme prosbu o z obce Moravský Beroun, abychom pomohli 3 letému pejskovi rasy černý Pointer, který žije u problémových lidí a cca dva roky už nebyl venčený. Potřebu mohl vykonávat pouze v bytě nebo na balkoně. To samozřejmě trápilo nejen sousedy. KVS udělila opakovaně pokutu, ale psa nebyl nikdo ochotný odebrat, protože dát psa do útulku stojí obec samozřejmě peníze... Takže se čekalo opět na spolek... Syn majitelky nakonec svolil, že nám psa darují, protože se o něj nemohou postarat. Ale když jsem přijela nasledovala hysterická scéna matky a odmítnutí vydání psa. Na štěstí pro psa se paní uklidnila a nakonec ho dali. V bytě bylo cítit moč úplně všude s hygienou si hlavu opravdu nedělali. Pes byl z počátku velmi nedůvěřivý, vrčel třásl se strachem, slintal a odmítal jíst. Na štěstí má velmi dobrý vztah ke psům i fenkám, takže se ho podařilo začlenit do smečky a z ustrašeného, nedůvěřivého psa je hravý kamarád.

Psi ho velmi dobře přepnou v kontaktu s člověkem. K cizím lidem je samozřejmě nedůvěřivý, ale výhodou je že je velmi zvědavý a když se na něj netlačí, přijde se seznámit sám. Když zjistí že mu nic nehrozí je přátelský a hravý. Nyní ho čeká ještě přeočkování a kastrace, ale poté už bude moct jít domů. Je to krásný, mladý pes kterému hledáme bydlení v domě se zahradou nebo v bytě, ideálně s fenkou nebo nekonfliktním psem. Kočky nezná. Děti také ne, ale není na ně útočný, proto ideálně k těm nad 10let. Určitě ho nedáme jako venkovního psa k boudě.

 Nachází se u nás v psím domově Pod křídly anděla spolku Zastavme Utrpení v okrese Olomouc. Po tel domluvě možnost návštěvy a seznámí.

Zájemci prosím napíšte něco o sebe, jaký domov nabízíte,

prosím na tel. č. 604310280