Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

KENZO

Pohlaví

Pes

Věk

1 rok

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 1 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Jmenuju se Kenzo a jsem originální, charismatický a velmi temperamentní kluk. Jsem vlastně ještě mládě, odrostlé štěněcímu věku a moje první rodina, to se mnou prostě nezvládla.

Je mi 9 - 10 měsíců, jsem kříženec dalmatina, středně velký fešák s uhrančivýma očima a elánem na rozdávání, v každé buňce mého těla třímá obrovská chuť k pohybu a sportování, takže potřebuji opravdu velmi, velmi aktivní a trpělivé majitele.
Mí předchozí páníčci mi nenastavili jasná pravidla a řád, rovněž podcenili mojí výchovu, takže jsem šel o dům dál a ted jsem u tety, která se mnou správně pracuje a jde mi to opravdu skvěle.
Většinu času jsem dřív trávil v kotci, nevyběhán, frustrován a toužil po zábavě, pohybu a lásce lidí. Teď mám šanci na ten správný a zodpovědný domov, kde se mnou budou majitelé pokračovat ve výchově a já je za to budu bezmezně milovat a ctít.
Se psy si rád hraju a dovádím, jen se musím správně seznámit, ale parťačka na zábavu, by byla rozhodne fajn.
Hledám zodpovědné majitele, trpělivé a aktivní, s přirozenou autoritou, milující, budu rád bydlet v domě se zahradou, s dostatkem vyžití venku, ale spaním a bydlením rozhodně doma s vámi, váš Kenzo."

Kenzo je 9 - 10 měsíční kříženec střední velikosti. Je to štíhlý, atletický fešák, s obrovským potenciálem pracovat, sportovat a makat. Ač jeho bývalí majitelé zanedbali výchovu, v rukou naší dočaskářky, se z něj stal skvělý pes, s úžasnou, věrnou a oddanou povahou, předurčený k pohybu a sportování.
Je to odrostlé mládě, miluje lidi a velmi se fixuje na své majitele, je ohromně učenlivý a šikovný, ovšem musí se s ním stále pracovat na upevňování povelů, hranic a především je potřeba nastavit Kenzovi jasný řád a pravidla. Neměl ponětí, kdy je třeba přestat a zklidnit se, neuměl odpočívat a zůstávat sám. Nevěděl proč má pustit hračku a nechat si ji vzít, všechno považoval za své a zkoušel, kam mu člověk dovolí zajít,
To vše je teď jinak, zlepšuje se a dělá velké pokroky.

Obecně to byl aktivni, nonstop rozruseny pes, co se rozjíždí, protoze ho nikdo neucil zastavovat a zklidnovat, obcas zacne ze zabavy okusovat ruku, obcas skakat, obcas tahat.
Je ale neskutečně snaživý a chytrý, je radost ho cokoliv učit. Velmi rychle chápe a baví ho spolupracovat s člověkem. Podminkou adopce bude cesta s Kenzem za psím sportem. Nadání má na pachové práce, ale i canicross, agility, obedience.
Pujde s ním dělat téměř cokoli. Hlavně, že se bude učit a hýbat. Není to pes na výlet jednou za měsíc.
Je to pes, který potrebuje pracovat, zaměstnat tělo i hlavu, Ideální by byly již zkušenosti s výchovou akčního psa.
Potřebuje aktivního, sebevědomého a vyrovnaného majitele, asertivitu, klid, trpělivost a jasné jednání.
Kenzo bude idálním sporťákem, bežcem, agiliťákem apod, svým páníčkům bude věrným a oddaným přítelem, bude k nim vzhlížet, pokud jeho výchovu nepodcení.

Kenzo je odblešený, odčervený, čipovaný, očkovaný. Do adopce půjde po předchozí návštěvě v Praze, po dohodě v dočasné péči s Bárou. Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, kastrace v pozdějším věku.
Info o vás a podmínkách pro Kenza pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo volejte tel : 602 259 705. Za fotky děkujeme moc

https://www.facebook.com/nikol.strosova