Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

COUDY

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Ahoj, jsem Coudy. Že prej je mi 6 ročků, já se cejtím bejt štěně. Teď zrovna bydlím s tetou a ještě tu mám psí kámošku. Dokonce mám i svůj pokojíček, ale tam teda nejsem moc rád. Mám prostě rád společnost, rozumíš. V pokojíku nic neničím z toho už jsem vyrostl a venčím se taky jenom venku. Původní panička mě nechtěla, tak mě nechala v psím hotelu a už se nevrátila. Řeknu vám co jsem zač. Jsem pěkný číslo. Jsem to já Couďák. Mám rád všechny lidičky i ty člověčí štěňata. Psiska moc ne. Jenom holky, ale jsem vybíravej, je to logický to musí holka klukovi vonět, jinak to nejde dohromady. Jo a miluju, ale fakt miluju vodu. Teta mě pouští jenom na dlouhatánském vodítku, protože mě by jinak nikdo z vody nedostal. Venku mě z té šňůry taky nechce pustit. Asi ví proč. Já mám totiž svůj svět a jako když vidím třeba ptáčka, tak ho prostě musím jít zkusit chytit. Což asi chápeš, protože jsem bull a mám rád všecky hračky na světě. Přál bych si človíčka, kterej mě bude mít rád a bude se mnou dělat všecky možný kraviny a hlavně se mnou bude trávit svůj volný čas. Já fakt potřebuju kámoše, nechci bejt doma zavřenej celej den sám a nikam nechodit. To není pro mě. Tak prosím, jestli se ti líbím přijeď se za mnou podívat do Práglu. Bydlím teď tady s tetou a psí holkou, kterou jsem si už taky oblíbil. PS: Jsem zdravej jak řípa, tak pa váš Couďák"

Coudy je 6ti letý kříženec staforda, kterého nezodpovědná majitelka odložila na hotelu, odkud si ho již nevyzvedla a po nějaké době smluvně svěřila do naší péče. Je to kámoš s velkým bull srdcem, miluje svoje lidi a se svými pány má skvělý věrný vztah. Byl zvyklý i na děti, k nimž je hodný, nicméně vzhledem k jeho temperamentu a síle, bychom ho spíš k dětem nedoporučovali, aby se snad neporazil nebo nechtěně nezranil. Je čistotný, pamlsky si bere opatrně a jemně.
Coudy je velký mazel, s úžasnou veselou povahou, je to silný pes, střední velikosti, váží 27 kilo, který potřebuje fyzicky zdatného pána. Nikdo ho moc neučil poslušnosti, takže je hodně temperamentní a má elánu na rozdávání a určitě potřebuje zdatného sebevědomého pána, který pro něj bude bezvýhradná autorita.
Coudy je vykastrovaný, přesto velmi dominantní na cizí pejsky. Psy ani ostatní zvířata nesnese. Jedině klidnou a vyrovnanou fenu větší velikosti, s fenkou v dočasce vychází skvěle a pod dozorem zkušených majitelů, by byl po správném seznámení za podobnou psí kámošku na dovádění moc rád.
Coudy k sobě hledá aktivního člověka nebo rodinu. Miluje procházky, výlety, plavání, míčky, pešky a každou zábavu. Denně potřebuje minimálně hodinu aktivního venčení. Potřebuje zaměstnat jak psychicky, tak fyzicky. Poté z něj bude ideální parťák.
Je zvyklý doma, má veškeré hygienické návyky, zařízení bytu neničí. Vhodný do domu se zahradou, ale potřebuje kontakt s lidmi a bezpečný plot.
Momentálně je Coudy v dočasné péči na Praze 8. Je odblešený, odčervený, očkovaný, kastrovaný.
V případě zájmu o více informací či návštěvu volejte na tel 722 007 283 dočasnou tetu Martinu.

Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705

Za fotky moc děkujeme https://www.facebook.com/svatia.foto