Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

RUDÁNEK - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 3 Icon: Malý (do 30 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

Rád bych se vám představil i já a pověděl vám o sobě pár vět. Jmenuji se Rudánek, nebo Rudík a jsou mi 2 roky. Jsem synem Bubáčka z Dočasek a celý svůj život od štěněte až do příchodu k tetě, jsem žil na dvoře a bydlel v boudičce. Nepoznal jsem nikdy nic jiného, žádné lidi, vodítko, město, auta, vůbec nic. neznal jsem ani mazlení a lásku, jen jsem si běhal po zahrádce a byl.

S příchodem k tetě pro mě začal nový krásnější život, ale pro mě také složitější, na který si stále zvykám. Všeho jsem se bál a krčil se v kleci, sáhnout jsem na sebe nenechal, jen jsem si byl ve svém světě, ve svém strachu a panice.

Teď už jsem trochu jiný Rudík, ale bojácný a nekontaktní jsem stále, miluju především pejsky, jakákoli hodná smečka, bude pro mě ideálním domovem, stejně jako domeček a zahrádka, kde se můžem vyřádit a hrát si.

Lidí se bojím a musím si na ně nejprve pořádně zvyknout, jsem plašánek a nedůvěřivý klučina se zlomenou dušičkou, co potřebuje zkušené a zodpovědné páníčky, kteří mi dají čas a nebudou na mě tlačit. Váš Rudík."

Rudánek, Rudík nebo Ruda je 2 letý kříženec čivavy a jorkšíra, náš Bubáček čivava, je jeho tatínek. Váží 3 kila a celý svůj život do příchodu k nám, byl venkovní pejsek v boudičce, bez poznání lásky, pohlazení, lidí či bez další jakékoliv socializace. Když přijel, po úmrtí majitelky, krčil se v kleci a nenechal na sebe sáhnout, ze strachu kousal a bylo to s ním velmi složité.

Postupně si začal zvykat na manipulaci a kontakt s lidmi, je stále velmi bojácný, ale dělá pokroky. Čeká ho ale stále ještě moc dlouhá cesta a patrně z něj nikdy nebude mazel se 100% důvěrou k lidem.

Je to andílek s čertíkama v očičkách. Rarášek, který moc rad dovádí s ostatními pejsky, které bezvýhradně miluje, provokuje je a když si žádný nechce hrát, vezme si míček a hazí ho sám sobě. Proto potřebuje rozhodně zahrádku a hlavně psí kamarády, čím víc, tím líp. Nejvíc miluje velkou domácí fenku, s tou vymýšlejí obrovské kravinky. Ke všem pejskům je submisivní, hravý a úžasný a může do jakékoli hodné smečky.
S lidmi je to ale horší, má trochu svůj svět a jeho důvěru si musíte získat velmi citlivě a pomalu.

Po dvou měsících již velmi radostně vítá tetu, když přijde z práce, skáče radostí do výšky a vrtí zadečkem, ale pohladit se sám od sebe nenechá. Rád si uz přijde pro masíčko nebo piškotek, ale vezme si ho a rychle uteče. Zcela vyjímečne má slabou chvilku, kdy přijde do postele pro podrbáni zadečku.
Manipulovat se sebou nechá, když člověku začne věřit, na cizí lidi umí vycenit zoubky a cvaknout, když se cítí ohrožen. Rudánek má na sobě neustále oboječek a tenké vodítko, aby si ho člověk, případně mohl odchytit, i když uz ve většině případech přijde na zavolání ze zahrádky.

Hledáme pro něj lidské, zodpovědné a trpělivé anděly, kteří ho nebudou k ničemu nutit a dají mu čas a samozřejmě ho dostatečně zabezpečí před útěkem. Jednoznačně musí jít pouze k pejskům, bez nich by byl zcela ztracený.

Rudík je odblešený, odčervený, čipovaný, Kastrovaný a očkovaný. U nás jednou prodělal epileptický záchvat, bez recidivy a medikace.

Podmínkou adopce je podpis Adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku, předchozí návštěva v dočasné péči v Praze, Jesenice u Prahy, po dohodě s Janou na tel : 774 860 467

Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel: 602 259 705 Za fotky děkujeme https://www.facebook.com/svatia.foto