Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

Ejmi - rezervovaná

Pohlaví

Fena

Věk

2 roky

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 2 Icon: Střední (31-60 cm)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Pes nejvěrnější přítel, z. s.

Podrobný popis

Jméno: Ejmi
Věk: 16 měsíců (Narozena listopad 2020)
Velikost: střední 20 kg
Snášenlivost: NE K MALÝM DĚTEM!!, vyrovnaní neútoční psi i feny ano, naopak je vyžadován psí parťák, hospodářská zvířata ne, kočky raději ne.
Nachází se: Vysočina - Šachotín
Kontakt: FB Karin Krzystková, tel: 778000302


Ejmi je mladá aktivní fenka, x APBT. Jako většina bull plemen je i ona velmi temperamentní s velkým zájmem o sportovní vyžití, již nyní projevuje velký zájem o peška, ráda skáče a do budoucna by jistě bylo vhodné ji ve sportu podporovat, pokud i vás očarovaly bull sporty, Ejmi je velmi vhodný pejsek pro toto vyžití. Je velmi učenlivá a rychle dokáže odhadnout co si na koho může dovolit a v případě, že člověk ukáže slabiny v přístupu, umí toho využít. V případě správného vedení je však milionová. V minulosti trpěla velkým strachem a strach dávala najevo pouštěním hrůzy, obzvlášť na cizí, to už se podařilo odbourat a z Ejmi se stala poměrně vyrovnaná psí slečna. V dočasné péči žije s ostatními psy a psí parťák ( pes) by byl v novém domově velkou výhodou. S fenkami, které se k Ejmi neprojevují agresivně nemá problém, do budoucna však soužití v jedné domácnosti, bez možnosti bezpečného oddělení fen v době nepřítomnosti majitele nedoporučujeme, přeci jen je třeba možným potížím raději předcházet.
Ejmi trpí potravinovou alergií a je potřeba se alergenům vyvarovat, velmi rychle reaguje na nevhodný druh potravy svědivostí a projevy na kůži. V dočasné péči je krmena barfem a tyto potíže se daří eliminovat právě vhodným složením potravy. Ejmi není vhodná k úplně malým dětem, kteří ji znervózňují s většími dětmi 12 a více let, kteří vědí, jak se ke psům chovat nebyl problém.
Má poměrně velmi vyvinutý lovecký pud, takže do domácnosti s kočkou, nebo třeba k hospodářským zvířatům raději ne.
K lidem které zná je velmi přátelská a ráda se mazlí, k cizím přistupuje zdrženlivěji a je potřeba si ji získat. Před adopcí bude potřeba počítat s více návštěvami v dočasné péči, aby vás trochu poznala. Nemá problém s cestováním autem.
Ejmi je navyklá na bull klec a nemá problém s odložení v době nepřítomnosti dočaskáře. Hygienu má zvládnutou a při pravidelném venčení není problém s dodržováním.
Pro Ejmi hledáme domov u aktivních, vyrovnaných lidí, kteří již mají se psy zkušenosti a nenechají si tuto psí dámu přerůst přes hlavu. Je potřeba pokračovat v nastavených hranicích a zbytečně fenku nepolidšťovat. U Ejmi je opravdu důležité nastavení hranic a aktivní vyžití, aby se nenudila, zaměstnat jak fyzicky, tak psychicky.
Určitě by uvítala bydlení v domku se zahradou s pobytem uvnitř, s možností vyřádění se na zahradě s psím parťákem a s pravidelnými procházkami po okolí, čím více vjemů k poznávání, tím lépe.
Pokud Vás Ejmi zaujala a přejete si o ní vědět více, neváhejte zavolat její dočaskáře, která s vámi probere její povahu a zda by byla Ejmi vhodným pejskem pro Vás.
Do nového domova půjde Ejmi očkovaná, čipovaná, kastrovaná, po předchozí kladné předkontrole a podpisu adopční smlouvy, na kterou se váže adopční poplatek, počítejte s více návštěvami v dočasné péči.
Postup adopce najdete na: http://www.pesnejvernejsipritel.cz/psi-k-adopci/
Příjem Vestec 31.12.2021