Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

QUIDO

Pohlaví

Pes

Věk

8 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 8 Icon: Malý (do 30 cm)
Čivava
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

" Jmenuji se Quido a celý život jsem prožil v množírně, odkud jsem se konečně s ostatními dostal a bydlím teď u hodné tety. Bude mi asi 7 let a jsem maličký čivaví bojínek, co teprve všechno poznává. Vše je pro mě nové, neznámé a hlavně obrovské, byl jsem zvyklý žít zavřený na malém prostoru a právě začínám objevovat svět.

V dočasce u tety jsem si uz hezky zvykl, že ruka hladí, náruč hřeje a dokonce se už dožaduju mazlení a tulení. Když mě tedy hladí, pacičkou si zaškrábu o přídavek a těším se, až se budu chovat v náručí své pravé paničky a spinkat s ní v posteli. Na zahrádku si vyběhnu s ostatními a rád se proběhnu, ale venku mimo zahradu je to zatím pro mě jedno velké a děsivé neznámo. S pejsky vycházím bez problémů a rád bych měl doma podobné malé kamarády. jedno očko mám slepé, ale nijak mi to v ničem nevadí, budu rád za trpělivé a laskavé lidičky, kteří se mi budou věnovat a ukáží mi krásu psího světa. Váš Quido."

Quido je množírenský, asi 7 letý pejsek, který s ostatními asi 30 pejsky, přijeli za lepším životem. Když přijel extremně se bál, ale velmi hezky si zvykl na novou rodinu, kde díky laskavému a milujícímu přístupu, získal zalibu v mazlení a drbání na bříšku. Je to úžasný malý skřítek, který potřebuje hodně lásky, trpělivosti a také bezpečnosti, aby se při leknutí nevysmekl a neutekl. S pejsky nemá žádný problém, rád by jistě doma nebyl, jako pejsek sám, potřebuje psí kamarády, kteří mu budou oporou a jistě mu s nimi půjde všechno líp. Chodí se s s ostatními venčit na zahrádku, kde si to užívá, venčení na vodítku venku mimo zahradu, je pro něj stále ještě velká neznámá, tam se leká a bojí, panikaří, je potřeba ho mít na dvojitém jištění, obojkem i kšíry.
Extremně se bojí mužů, z nich má skutečně panický strach, potřebuje především paničku, nebo paničky, ale na stabilní, hodný, vlídný mužský element v rodině, si jistě postupně zvykne.
Quido se určitě hodí do domečku s dobře zajištěnou zahrádkou, nikoli do rušného města a bytu, doma neštěká a nic neničí, potřebuje vlídné zacházení a čas zvyknout si na nové lidi i prostředí.
Bude z něj úžasný miláček, jistě časem zapomene na smutný a opuštěný život bez lásky a péče.

Quido je slepý na jedno očko, v důsledku šedého zákalu, nebo zranění z minulosti, zatím mu nečiní žádné potíže. Je
odblešený, odčervený, čipovaný, kastrovaný a bude očkovaný. Do adopce půjde po předchozí návštěvě v dočasné péči, Býkovice u Brna, po dohodě s Ivanou, tel : 702 953 956 Podmínkou adopce je podpis adopční smlouvy a úhrada adopčního poplatku. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705