Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

BOJAR

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 5 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Region: Ústecký
Akt. umístění: Útulek pro opuštěná zvířata Jimlín

Podrobný popis

Evidenční číslo: 6308
Místo nálezu: Postoloprty, Březno u Loun
Rasa: nejspíše kříženec kavkazský pastevecký pes a německý ovčák
Věk: 4-5 let
Váha: při příjmu 42.5 kg
V kohoutku: cca 65 cm
Původní čip: ne, proto aplikován útulkem
Kastrován: ano
Odblešení, odčervení: ano, útulkem Očkování: vzteklina a DHPPi
Adopční poplatek: 1000Kč

Informace:
Při odchytu byl silně nedůvěřivý a nespolupracující, pochází ze sociální oblasti. Nemá rád cizí lidi a nová seznamování a ač budí na cizí hrůzu, umí se i bát, proto potřebuje člověka, který mu bude autoritou a zároveň i oporou. Pokud člověka dostatečně pozná a začne mu věřit, stává se z něj príma kluk, který objevil, že mazlení a hraní je moc fajn. Vhodný je pouze na venkovní chov a je velice fixovaný na své uzemí, které zaručeně dobře ohlídá. Na procházku si vyjde rád ale také se rád vrací domů. Má neuvěřitelný apetit a neustále by jedl. Za dobrůtku zvládne základní povely. Na vodítku umí zatáhnout, a jelikož je ho kus, tak je vhodný pouze pro někoho statného. Ostatní pejsky příliš nemusí, chodí se sice do výběhu občas venčit s většími fenkami, ale bude spíše vhodný jako jedináček. K dětem se také nedoporučuje. Má dobré hygienické návyky. Zapotřebí bude více návštěv.

Podmínky adopce zde: http://utulek-jimlin.cz/index.php?p=co-a-jak

Noví majitelé jsou pečlivě vybírání a pejsek nemusí být vydán i po splnění adopčních podmínek. Psi ani feny nejsou určeni k další reprodukci (osvojitel to stvrzuje podpisem adopční smlouvy). Obecné informace k adopcím najdete v popisu alba "Aktuální nabídka pejsků" či na našich oficiálních webových stránkách www.utulek-jimlin.cz. Pejsek je vždy čipovaný, očkovaný a odčervený. Volat je možné od 8 do 18:00 na tel: 604 451 258

Foto: Lucie Zahradníčková


Adopcí se rozumí poskytnutí DOŽIVOTNÍHO domova pro naše svěřence. Jako samozřejmost bereme, že potencionální osvojitel je seznámen s tím, co obnáší chov psa. Při adopci jste informováni o charakteru psa, který je nám znám z pobytu psa v útulku. Útulek požaduje, aby po čase v novém domově osvojitel informoval zprávou a případně fotografiemi o stavu psa v novém domově. Pokud tak osvojitel neučiní sám o své vůli, může být k tomu vyzván zaměstnancem či dobrovolníkem, popřípadě dojde k osobní návštěvě v místě držení osvojeného zvířete.