Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

Chewbacca POUZE VIRTUÁLNÍ ADOPCE - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

5 let

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 5 Icon: Velký (61 cm a více)
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Voříškov z.s.

Podrobný popis

POUZE VIRTUÁLNÍ ADOPCE

 Chewbacca

Kříženec kavkazského pasteveckého ps, 4 roky.

Příjem 1.6.2020

 

Chewbacca je 4letý kavkazan bez PP pořízený z klasické množírny, člověkem který o plemeni nevěděl vůbec nic, jen se mu líbilo štěńátko, byl to přeci takový malý roztomilý medvídek.

V létě 2020 se k nám dostala prosba o pomoc pro cca 2,5 roku starého kavkazáka, který už přes dva roky žije pouze zavřený v kotci a všichni se ho bojí, nikdo si ho netroufne z kotce vyndat. 
Jeho majitel jej zvládal asi do Čujího 6měsíců věku, pak už se bál, že přeleze nízký plot, na procházce ho nebyl schopen udržet a proto jej zavřel do kotce a bylo vystaráno. Majitel pak ještě onemocněl, musel do nemocnice a Čují zůstal "na krku" rodině, kterou pořádně ani neznal. Od té chvíle už nebyl vůbec nikdo, kdo by mohl dveře kotce otevřít a vstoupit k Chewbaccovi dovnitř. V kotci neměl chudák ani boudu, krmený byl zbytky, vyrůstal bez pořádné stravy a péče, sám se sebou ve vlastních výkalech, bez lásky, pomazlení, kontaktu s okolním světem.
 
Co si budeme povídat, špatná socializace u psa, který váží 15 kg může přinést spoustu a spoustu problémů. Ale u psa, který váží 70kg a ještě je šlechtěn na střežení objektů nebo stád a tudíž zvyklý sám myslet a jednat, tak to je teprve průšvih.
Kromě psychické stránky, byl Chewbacca zanedbaný i fyzicky,  měl velké prošlapy na předních packách, prohlou páteř, neměl žádné svaly a srst plnou obřích cucků, které bylo třeba ostříhat.
 
Pro Čuánka jsme vyrazili vybavení narkotizační foukačkou, taškou náhubků a odhodláním nenechat se sežrat :)
Takto se nás bál video ZDE
Když jsme přijeli, přivítal nás temným vrčením obří medvěd opřený předníma tlapama o mříže. Bylo jasné, že bez uspání to tady nepůjde. Čuánka se nám podařilo uspat celkem rychle, v malém kotci nebyl problém to veliké stehýnko trefit. Spícího obříka jsme vybavili náhubkem, pevným obojkem a vodítkem. Spícího jsme ho naložili do auta a vyrazili do Voříškova. V útulku už byl celkem probuzený a snažil se na nás pouštět hrůzu, po přestěhování do kotce zase usnul a vyspával až do druhého dne.
Následovalo několik týdnů, kdy zuřivě mlátil náhubkem do mříží kdykoli šel někdo okolo kotce. 
Často jsme u něho sedávali, povídali si s ním a trpělivě čekali až ho opustí strach a nedůvěra.
Pak jednoho dne nepřišel z jeho strany útok, stál klidně v kotci, nechal nás k sobě přijít, nastavil se bokem a nechal se drbat, dva dny na to nás pustil k sobě do kotce, nechal se hladit a vzít na procházku.
Nedokážeme snad ani popsat jak nadšený byl, když kolem sebe uviděl ten svět mimo kotec, čuchal, pobíhal sem tam, náramně si to užíval, a my s ním.
Od téhle chvíle jsme se stali jeho rodinou a on se k nám chová naprosto přátelsky... Do chvíle než by měl strach o svůj žvanec. O jidlo se zatím nepodělí s nikým.

K vyrovnanému a poslušnému psovi už za tu dobu u nás udělal kus cesty, ale cizí lidi mu stále dělají velký problém. Venku zatím stále řeší jednotlivě jdoucí lidi, cyklisty a běžce. Je třeba být na procházce neustále ve střehu a taky mít pořádnou sílu, neboť když se těch 70kilo rozhodne někoho jít zneškodnit, není sranda ho udržet.
 
Mimo zanedbané socializace jsme řešili i Čujího zažívání a dlouhodobé průjmy. Vyzkoušeli jsme spoustu krmiv, monoproteinových, bez lepku, vyráběných extruzí i za studena lisovaných, včetně veterinárních diet. Zkoušeli jsme barf i vařené a konzervy. Bylo to bez efektu a krom toho mlsounovy žádné granule nechutnali, spíš je rozhazoval než jedl. 
Až jsem zavzpomínala na svou první extra rozmazlenou a vybíravou fenku Tínku která baštila jedině Platinum. Objednala jsem na zkoušku a hle stal se zázrak. Čuan se do nich s chutí pustil a bobky má jak z encyklopedie :)

Čujík se pomalu dává dohromady a učí se fungovat v normálním světě.

Jako správný kavkazák je oddaný své rodině, kterou brání a chrání za každou cenu. Je to velký mazel a rád je neustále ve společnosti někoho z rodiny. 

S fenkami vychází bez problémů, psí samce si vybírá. Video z vycházky ZDE

Je čistotný.
Bojí se bouřky.

Venku zatím stále řeší jednotlivě jdoucí lidi, cyklisty a běžce. Je třeba být na procházce neustále ve střehu a taky mít pořádnou sílu, neboť když se těch 70kilo rozhodne někoho jít zneškodnit, není sranda ho udržet.
Na nápravě chování stále aktivně pracujeme. 

Zajemce o adopci by měl mít pevný, opravdu pevný!!! a dostatečně vysoký plot.

Momentálně je Čují na krmivu Platinum, po všem ostatním měl po chvíli průjmy, k tomu dostává koňské dávky Gelorenu a Boswellie. 

 

Čuan je doma v útulku. Hlídá nás i ostatní svěřence, má tu vše co potřebuje,od gauče, každodenních procházek a mazlení po rozsáhlý pozemek, který může hlídat.

Máte-li zájem Čujíka podporovat napište nám na voriskov@gmail.com 

nebo mu rovnou můžete poslat příspěvek na péči na číslo účtu: 2500648929/2010 Fio banka do poznáky Čuji. Děkujeme.