Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

ARON

Pohlaví

Pes

Věk

9 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 9 Icon: Střední (31-60 cm)
Německý ovčák
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Žlutá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Neměl jsem na růžích ustláno, přesto jsem 5 let měl svůj domov. Tak nějak jsem byl jedním z tisíců dalších vesnických psů na zahradě, aby prostě bylo vidět, že tady na zahradě, je pes a hlídá... dvakrát mi do "mojí" zahrady někdo vlez a tak jsem hlídal, jak se po mě chtělo, ale kousnout jsem prý neměl. Vy lidi, nevíte, co chcete, každopádně moji páníčci mě ten den chtěli uspat navždy a taky mě na tu poslední injekci dovedli. Jenže pan doktor je frajer a zved telefon a od té doby bydlím u Karin v dočasce. Měl jsem kliku a jsem tu dál, ale potřebuju bydlet někde nastálo a najít majitele, kteří to s ovčáky umí. Je mi 5 let, jsem zdravý a čekám na zázrak. Život mi už jednou zachránili, tak ještě nějakou tu lidskou chápavou duši bych rád...váš Aron"


Aron je 5ti letý ovčák, který bydlel v rodině, jako víceméně venkovní pes, ale přesto, že hlídal, jak měl, kvůli kousnutí cizího člověka na svém území, musel jít. Šel už málem do nebe, ale teta Karin se slitovala a vzala ho k sobě. Aron neznal moc cizích lidí ani psů, proto neveděl, jak se k nikomu z nich zpočátku chovat a na všechny spustil po zlém. Ovšem po správném seznámení se svým člověkem i pejsky, se uklidní a není vůbec zlý. K cizím lidem je nejprve nedůvěřivý a ostražitý, budí respekt, ale po pár dnech v dočasce již svojí tetu vítá a respektuje, potřebuje jen více času, poznat, že není třeba být ve střehu. Ovládá základní poslušnost a umí i pár povelů. Je zvyklý na bydlení venku s přístupem do domu do tepla. Po seznámení funguje i s dalšími psy, lépe s fenami. Pro Arona hledáme majitele s přirozenou autoritou a zkušeností se psy NO, s důsledným, ale laskavým vedením. Není to pes pro začátečníky, ale jakmile zjistí, že není ohrožen, je z něj oddaný a věrný pes, vděčný za pozornost, pohlazení a společnost svého pána. Nehodí se do bytu, pouze do domu se zahradou, kterou ohlídá, je to aktivní kluk, s chutí pracovat, potřebuje člověka, co nesleví z nastavených pravidel a pak z něj bude úžasný Pan pes.
Aron je odčervený, čipovaný, kastrovaný, vakcinovaný. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a uhradě adopčního poplatku, Dočasky de De z.s. Havlíčkův Brod, návštěva možná po dohodě s Karin, na tel : 778 000 302. Info o vás pište na mail : dipu@seznam.cz.