Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

BAILEY - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

7 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 7 Icon: Malý (do 30 cm)
Čivava
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Červená
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"To si takhle jednou večer jdete lehnout doma do pelíšku a ráno už nevstanete na nohy. Co se stalo přesně nevím, ale já vám přes noc dočista přestala chodit. Potkalo mě velké neštěstí, ale šikovný pan doktor zasáhl včas a ted už zase běhám jako namydlenej blesk. Jmenuji se Bailey a je mi
6 let, jsem maličká holčička, kříženka čivavy a vážím přes 4 kila. To ráno mě moje rodina odvezla na kliniku, kde se dozvěděla smutnou novinu, vyhřezla mi ploténka bylo třeba mě ihned operovat. Pan doktor přijel hned z domova a operoval mi páteř včas a díky časnému cvičení a rehabilitaci zase chodím a jsem moc veselé a spokojené stvoření. Vyjdu s hodnými menšími pejsky, miluju svou paničku, ale tu pravou já ted teprve hledám. Po operaci jsem odjela do dočasné péče k tetě, díky ní především stojím na svých vlastních nohách. Mám ještě trochu problém s vylučováním, ale postupně se i tahle potíž upravuje. Hledám hodné a trpělivé milující páníčky, kteří se mě s láskou ujmou a nebude jim vadit, že jsem trochu šmajdavá holka, vaše Bailey "

Bailey jsme přijali ochrnutou s výhřezem ploténky, kdy nutně potřebovala urgentní operaci, její rodina tuto skutečnost nezvládla a požádala nás prostřednictvím kliniky o pomoc. Bailey podstoupila operaci, která byla úspěšná, včasná, nicméně její obnova chůze a vylučovaní trvala déle, než je běžné. Intenzivně se s ní cvičilo a rehabilitovalo, navštěvovala rehabilitační vanu, kde se znovu učila chodit na pohyblivém pásu, musela se první týdny "vymačkávat" kvuli močení. Díky intenzivní práci a péči dočasné tety, všech rehabilitačních sestřiček a pana doktora, fenečka znovu chodí, s mírným hendikepem, který jí ale nijak neomezuje a netrápí. Zatím někdy ještě 100% neovládá vylučování, tudíž občas utrousí bobek a nebo udělá loužičku. Při možnosti zahrádky nebo častého venčení, však docela hezky zvládá, navíc má ještě nárok, aby se i toto upravilo.
Bailey je velmi citlivá a mazlivá holka. Má za sebou velmi náročnou operaci, cvičení a manipulace pro ni nebyla vždy příjemná, přesto se musela snažit a my s ní. Miluje svoje lidi, na které si zvykne rychle, ale musí být zpočátku trpělivější a laskaví. Tahle holka je obrovská hrdinka a dokázala velkou věc, je proto třeba, být citliví a nebýt na ní moc hrr. Vlídným přístupem si ji omotáte kolem prstu a bude z ní úžasná holčička.
Bailey je malá veselá zvědavka, vše ráda zkoumá a šmejdí, kde by, co zobla. Nevadí ji ostatní pejsci, ale velkých se bojí. Je moc šikovná a poslušná, mazlivá a přátelská, je to sluníčko, co nejde nemilovat. Venku je ráda, zvládá i na volno na bezpečném místě, ráda si hraje, nosí hračky, balonky a užívá si života a pohybu. Musí se ale krotit ve skákání a vzhledem k nedávné operaci, dát pozor na určité situace a manipulaci, kdy může někdy zareagovat trochu přecitlivěle.
Hledáme pro Bailey trpělivější milující rodinu, rozhodně bez malých dětí, klidně s dalšími pejsky a ideálně v domě se zahrádkou, kvuli nedokonalé hygieně. Potřebuje trochu specifický přístup a laskavé zacházení.
Bailey je kastrovaná, čipovaná, odčervená i očkovaná.
Nachází se v Praze, kde se i léčila a operovala a i nadále ji garantujeme jakoukoli další veterinární péči na pražské klinice Ivet.
Návštěva možná po dohodě s dočaskářkou Ivetou, Dočasky De De z.s. Praha. Info o vás pište na mail: dipu@seznam.cz, nebo tel : 602 259 705