Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

Gordi - křehká duše, velké tělo - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

3 roky

Velikost

Velký (61 cm a více)
Icon: Pes 3 Icon: Velký (61 cm a více)
Argentinská doga
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Útulek Bouchalka - dobrovolníci

Podrobný popis

Gordi je dva roky starý, kastrovaný kříženec argentinské dogy a pitbulteriéra. Hledá klidné prostředí, rutinu, lidského parťáka a hlavně žádný nátlak.

Původně pochází z množírny, kde se zanedbala jeho socializace, základy výchovy a naučil se tam jenom všeho a všech bát. V nezkušené rodině bohužel tyto problémy rostly a začaly se řešit pozdě, když už bylo vše nezvladatelné a tak skončil u nás, protože jinde by asi takového pejska nevzali.

Je to velice bázlivý pes, ale ze strachu a pomíchaných hodnot může být k cizím lidem někdy ostrý, ale své lidi miluje a neublížil by jim. Naučil se s námi hezky fungovat a je to vlastně miláček, když se okolo něj neděje nic stresujícího a pracuje s ním vlídně a klidně. Na procházkách si rád hraje s míčky a klacíky a i se seznámí s novým člověkem. Jen je podstatné, aby vše probíhalo v klidu a pohodě.
Chce to pro něj opravdu VELMI zkušeného člověka. Bude potřebovat práci, trénink a odnaučovat špatné zvyky a učit nové. Jak se spolu s novým majitelem budou učit fungovat, utvoří si neobyčejně pevné pouto. Gordi bude svému majiteli velmi oddaným bodyguardem. Potřebuje najít člověka, kterému bude věřit, bude mu oporou a přestane se vedle něj bát.

Gordi bude vhodný jako hlídač, pro jednoho člověka, maximálně dva lidi. Hodí se ideálně na samotu, do klidného prostředí s rutinou. Rozhodně ne do ruchu města. Potřebuje zahradu nebo objekt, který bude moct hlídat a kotec, který zajistí pro jeho okolí bezpečí.

Není zvyklý na jiná zvířata ani psy v domácnosti - venku snášenlivý s fenkami, které má rád. Starší lidé ani děti u něj nepřipadají v úvahu. 

V případě zájmu o pejska, pište na email utulek-bouchalka-dobrovolnici@email.cz. Rádi Vám o pejskovi napíšeme naše zážitky z venčení a vše, co o něm víme či poradíme s adopcí i prvními dny v novém domově.

 

Případně kontaktujte přímo útulek, který řeší zájemce a dotazy pouze osobně v útulku nebo telefonicky:

 

PSÍ ÚTULEK BOUCHALKA

Na Bouchalce 398, Buštěhrad, 273 43

Telefon přímo do útulku na ošetřovatele: 739 433 776 (volejte v době 10:00 - 16:00)