Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

Eliška - zlaté štěně - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

6 měsíců

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Fena 6m Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Bílá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ano

Kde se nachází

Místo nálezu: Tábor v krabici v lese
Region: Jihočeský
Akt. umístění: Útulek Tábor
Přijď mě
vyvenčit
Akutní
adopce

Podrobný popis

Volná k adopci je již jen zlatá (sable) Eliška.

Pejsek je označený v ČR neregistrovaných čipem. Čip je však v SK registrovaný na již uhynulého knírače. Registr SK to nevidí jako administrativní chybu a neví, jak je to možné, leda že byl čip znovu použit po úmrtí psa.

Ozvala se nám i "chovatelská stanice", která chtěla pejska zpět. S tím, že je to jejich odchov. Měli jsme obří radost, že o pejska bude postaráno. Bohužel však, komunikace s nimi byla děsivá. Kromě šílené neprofesionality, byla jediná starost, zda pes není vykastrovaný, protože pak by ho nechtěli. Hlavně aby byl zadarmo a nic se neplatilo. Když jsme zdůraznili, že pes bude potřebovat péči, je fyzicky ve špatné kondici a má ekzém po těle, najednou pro něj neměli místo. Ze stanoviska, že si hned zítra jedou najednou bylo, že si přijedou až ho uzdravíme, aby ho mohli pak rovnou "adoptovat do nového domova". Nakonec se ukázalo, že nemají kopii rodokmenu, očkovací průkazu ani smlouvu o prodeji - prostě nic, aby doložili, že je pes od nich. Novému majiteli psa předali údajně přes prostředníka a poslali ho do Německa. Ten už o psa nemá zájem - zda ho kontaktovali nebo ne, nevíme. Když jsme chtěli aby nechali vystavit kopii rodokmenu, byl to také problém a najedou už o něj neměli zájem vůbec.

Sečteno podtrženo, fakta jsou taková, že je to americký buldok, zda má průkaz původu nebo ne, ověřit nedovedeme a je to jedno. Není uchovněný, má zdravotní problémy, pochází z podivné chs (pokud je to pravda) a pejsek od nás do adopce půjde kastrovaný, aby ho někdo chtěl jako mazlíka a zařídil mu krásný život a ne aby z něj byl jen táta pro štěňata. Bez kastrace bychom si nikdy nemohli být jist

 

 

Štěňátka byla pohozená v lese, zanechána svému osudu, ale naštěstí byla nalezena a nyní jsou již v pořádku u nás. Všichni přišli silně zablešení a začervení - již jsou ošetření antiparazitiky. Jsou jim asi dva měsíce a váží, až na Jendu, okolo pěti kilo. Jedná se o křížence, nejspíše australské ovčáka či krátkosrsté kolie a kdo ví čeho, v dospělosti budou střední až velcí. Téměř jistě se jedná o double merle křížence - tedy o štěňata, jejichž oba rodiče měli merle gen, což je velmi nebezpečné. Je s tím spjato hodně genetický vad a problémů. Nejčastěji slepota, hluchota a epilepsie či špatná funkce některých orgánů. Noví majitelé tedy musí problematice rozumět a počítat se zvýšenými náklady na veterinární péči o tato štěňata.

PROSÍM, ADOPCE ZODPOVĚDNĚ ZVAŽTE A NASTUDUJTE RIZIKA!

Jedná se o tři fenečky:
Zlata (70 F) a Eliška (73 F) - sable (béžovobílé)
Bertička (69 F) - merle

Dva kluky:
Jonášek (72 F) - černobílý pašák
Jenda (71 F) - béžovobíly, váží deset kilogramů - je to bráška, ale je díky postižení - doble merle, jinak velký a bohužel vrozeně zcela slepý a hluchý. U něj bude nutné zajistit mu profesionální výcvik, jelikož trénink hluchého a slepého psa není vůbec snadný a nezkušený člověk si s tím neporadí.

Podmínka adopce bude kastrace v dospělosti!

Adopce řešíme pouze osobně v útulku nebo telefonicky - 773 791 322.