Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

TONNY - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

10 let

Velikost

Střední (31-60 cm)
Icon: Pes 10 Icon: Střední (31-60 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Hnědá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ano
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Dočasky De De z.s.

Podrobný popis

"Loni na podzim mě dovezli do útulku. Nechápal jsem proč, nikdo mě nehledal, nikdo se na mě nezeptal. Po pár měsících přijely tety a všechny nás odvezly pryč, bylo to jako zázrak, teplo, čisto, voňavá postel i bašta. Hned jsem se zabydlel a když mi pomohly i z krusty dredů, cítil jsem se jako v ráji. Paní doktorka říkala, že mi bude kolem 8 let, možná i o kousek víc, ale občanku jsem s sebou neměl, takže, kdo ví. Moje vytetované číslo v uchu je sotva poznat, ale je jasné, že jsem pravý Velšan, ovšem s úžasnou a bezproblémovou povahou, milý, mazlivý, kamarádský a nekonfliktní s pejsky. Vydržím sám doma, dělat se mnou můžete, co chcete, s přehledem zvládnu koupel, stříhání, čištění uší a všechno ostatní. Budu vás milovat všemi svými 10ti kily a těšit vás svým dojemným a milujícím pohledem, váš Toník"

Tonda je starší malý pejsek, je to čistokrevný velšterier, bude mu kolem 8 - 9 let. Přijel k nám z útulku, kde si ho nikdo nevyzvedl a teď mu u nás hledáme ideální a skvělý domov. Toník je povahově velmi milý a hodný pes, rád se vyvaluje na gauči a přijde se pomazlit, lidi miluje a s nikým nemá problém, ani s žádným pejskem nebo fenkou, nevyjíždí nevrčí. Ke všem je přátelský, doma je vzorný a vydrží sám, bez štěkání a ničení čehokoli. Venku je to pravý stopař, zaboří čumák k zemi a jde za pachem, je zvědavý, to má jistě v povaze a genech, takže venčit jej pouze na vodítku. Procházky má moc rád, ale doma je doma a tam si to nejvíc užívá. Je velmi chápavý a přizpůsobivý, chce si hrát, chová se jako štěně, vrtí ocáskem a nadšení z vaší pozornosti a lásky, dává najevo. Je to vděčný a pohodový kluk, prostě miláček a úžasňák, který si zaslouží ty nej majitele, bydlení v bytě nebo domku se zahrádkou.
Tonny má po staré zlomenině deformovanou, zkrácenou přední nožku, ale jeho hendikep mu nečiní žádný problém. U nás ho čeká pokus o operační narovnání nožky, kdy bude mít speciální ortezu a ortopedicky se mu zkusí deformovaná noha narovnat, ovšem to mu nebrání, odjet domů a vyřešit celou péči již z nového domova, kdy veškeré výdaje hradíme my.
Toník je odčervený, čipovaný, tetovaný, kastrovaný a vakcinovaný. Do adopce půjde po podpisu adopční smlouvy a úhradě adopčního poplatku, návštěva možná po dohodě s Petrou v dočasce, info o vás pište do mailu : dipu@seznam.cz., nebo tel : 602 259 705