Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

Bimbo - našel domov

Pohlaví

Pes

Věk

7 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Pes 7 Icon: Malý (do 30 cm)
Kříženec
Říhův atlas plemen

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Černá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Akt. umístění: Cibela z.s.

Podrobný popis

kříženec, pes, 5-6 let, číslo mikročipu 981020000320651

Bimbo byl nalezen 26. 10. 2018 v obci Kardašova Řečice.

Bimbo je mladý pes, který když k nám přišel, působil jako hromádka neštěstí. Jeho projevem bylo schoulit se do klubíčka a vrčet při náznaku kontaktu. Zažil si jistě ošklivé věci (časem jsme se i o jeho nehezké minulosti něco málo dozvěděli). Jakmile se rozkoukal, začal být i veselý a hravý. Doma je čistotný, zbytečně neštěká, i když návštěvu ohlásí. Na ostatní pejsky si venku dovoluje, ale na spolubydlící v depozitu si hezky zvykl (jak na kluky, tak i na holky) a stejně tak si je schopen postupně navykat na další psy, které potkává, ale chce to dělat opatrně a pod dozorem. Na vodítku chodí hezky. Při manipulaci s ním je třeba jednat v klidu a nedostávat ho do stresu, to pak ze strachu může kousnout. Velmi nerad má doteky na spodní části těla a také dotyky něčím jiným než rukou (hadrem atd.). Paradoxně je ale velmi mazlivý. Celkově je vhodný spíše pro zkušenější majitele, kteří umí s pejskem jednat pozitivně ale důsledně (pokud se vše dovolí, začne být dominantní a chce domácnosti vládnout - vyzkoušeno z jedné nezdařené adopce), protože křikem a hrubým zacházením s Bimbem rozhodně nepochodíte.

Zdravotní stav: Bimbo od příchodu k nám výrazně kašlal. Zprvu jsme léčili "psincový kašel" Bohužel se ukázalo, že to není pravý důvod jeho kašle. Postupná vyšetření (rentgeny plic, sono srdce, endoskopie plic a následně CT plic) odhalila daleko větší problém. Bimbo měl celou levou plíci plnou zánětu, který pod kontrolu nedostala ani dlouhodobě zaměřená antibiotická léčba, proto byla nutná operace - kompletní odstranění celé levé plíce. Bimbo vše zvládl skvěle (momentálně ještě bere ATB, ale zotavuje se dobře), bohužel další vyšetření odebrané plíce ukázalo, že celý problém způsobil karcinom. Ten byl odstraněn i s mízní uzlinou a nyní všichni musíme doufat, že se nestihl rozšířit i jinam.

19. 7. 2019 - Bimbo odjel po více jak 9 měsících u nás, po spoustě prodělaných vyšetření, po operaci, kdy došlo k odstranění levé plíce a po celkovém zhojení do nové rodiny, která snad chápe jeho komplikovanější povahu a bude ho brát takového jaký je i s jeho chybami. Bydlet bude v Pluhově Žďáře na jindřichohradecku, tak všichni držíme palce, ať je tohle jeho poslední velká změna v životě a ať si ho užije ještě dlouho a naplno.