Zpět na výpis
Vygenerováno portálem PesWeb.

Vali - našla domov

Pohlaví

Fena

Věk

5 let

Velikost

Malý (do 30 cm)
Icon: Fena 5 Icon: Malý (do 30 cm)

Vhodný pro

  • Hodí se k dětem
  • Kočičí kamarád
  • K jiným psům
  • Pro začátečníky
  • Na zahradu
  • Do bytu
  • Pro aktivní majitele

Doplňkové údaje

Barva: Šedá
Tetování: Ne
Kastrovaný: Ne
Handicapovaný: Ne

Kde se nachází

Místo nálezu: Petřvald u Karviné
Region: Moravskoslezský
Datum nálezu: 25.09.2018
Akt. umístění: Útulek Dětmarovice

Podrobný popis

Vali byla nalezena koncem září v Petřvaldě, její majitel se neozval. Vážila cca 2,5 kg, což je polovina váhy, kterou by měla mít. Je naučená na kočičí záchod, se psy nemá problém. Potřebuje pár dní na zvyknutí na nové lidi. Je hodná, nechá se hladit, i na bříšku, je čím dál mazlivější, někdy přijde na zavolání/ukázání. Zároveň je také někdy svéhlavá, a když se jí něco nelíbí, ožene se, nic hrozného - tak to bývalo spíše zpočátku, v poslední době už není tak náladová. Ovšem platí stále to, že ona sama si řekne, kdy má náladu se mazlit. Svůj čas většinou tráví nahoře na škrabadle, jindy na gauči. 

Z adopce se vrátila, protože byla dominantní vůči domácím kočkám (přesněji kočce a kocourovi), proto je vhodná jako kočičí jedináček. Prý také útočila na muže - věřím tomu, že se jí pán nemusel zamlouvat, u mě ale na nikoho neútočí a nechá se hladit. 
K menším dětem ji nemohu doporučit - aby ji nevytrhávaly z jejího klidu, což by se jí nemuselo líbit, a bránila by se. A ani začátečníkům - musím vědět, že noví páníčci znají povahu koček a s klidem přejdou to, kdyby je Vali varovně sekla, když už se nebude chtít mazlit. 
Jinak musím říct, že s Vali je vztah čím dál lepší, zpočátku mě varovně někdy kousla nebo sekla (nic hrozného!), ale to už je pryč. Je hodně mazlivá, upozorňuje na sebe a někdy do mě ťuká packou, abych si hladila. 

Má cca 5 let. Je umístěna v dočasné péči v Ostravě.

NENÍ URČENA K REPRODUKCI.